Od Anglicka až po Portugalsko môžu fanúšikovia navštíviť jedinečné mestá, v ktorých sa natáčal americký dobrodružno-fantastický televízny seriál Game of Trones. Pokračovanie tohto dobrodružstva sa môže odohrávať vo fiktívnej a fantastickej krajine, hoci séria bola čiastočne nakrúcaná aj na ľahšie dostupných miestach.

Začiatok nového dobrodružstva malo premiéru 21. augusta. Detailne boli prehľadané všetky miesta natáčania od Anglicka po Španielsko, pričom boli vyzdvihnuté najlepšie destinácie s možnosťou samotného ubytovania. Prvou zástavkou je pobrežné mesto Marazion v Cornwalle v Anglicku. Cestovateľov okamžite uchváti jeho nedotknutá voda a kamenné múry, ktoré tu zostali zo starých rybárskych chát. Hotel Marazion ponúka výhľad na ostrovnú pevnosť a blízkosť divadla Minack. Fanúšikovia sa môžu vydať aj na krátku jazdu na pláž Holywell, na ktorej sa natáčalo množstvo bojových scén.

House of the Dragon Stays Booking.com

Hartland, známy svojimi dramatickými výhľadmi na útesy je tiež nevyhnutnou destináciou. Malebné prechádzky po útesoch a pobrežné výhľady okamžite zapôsobia na fanúšikov. Spolu s divokou prírodou a bujným terénom vytvárajú ideálnu destináciu pre turistov a fotografov. Downes Cottages je ďalším odporúčaným ubytovaním pre túto destináciu, pretože sa nachádza na pokojnej poľnohospodárskej pôde, ktorá vedie k chráneným plážam. Vďaka nízkemu svetelnému znečisteniu v pokojnej dedine si hostia môžu vychutnať aktivity ako šnorchlovanie, windsurfing alebo pozorovanie hviezd.

House of the Dragon Stays Booking.com

Domovom mnohých slávnych scén v pôvodnej sérií je aj historické mesto Cáceres. Nachádza sa v regióne Extremadura v Španielsku a môže sa pochváliť starobylým starým mestom, ktoré bolo vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO. Dláždené ulice a hradby mesta predstavujú staroveký svet v House of the Dragon.

House of the Dragon Stays Booking.com

Horské mesto Monsanto je známe svojou románskou architektúrou a ohromujúcou skalnatou krajinou. Môže sa pochváliť aj zrúcaninami hradu Monsanto, kde sa natáčal film House of the Dragon. Pevnosť sa nachádza na jednom z najvyšších bodov oblasti a ponúka panoramatický výhľad na stredoveké mesto.

House of the Dragon Stays Booking.com

Pre zaujímavosť…

Zdroj: people.com|Foto: COURTESY OF BOOKING.COM