Autor výnimočne romantických a melancholických textov s hlbokým podmanivým hlasom. Aj tak by sa dal opísať írsky spevák Andrew John Hozier-Byrne, ktorého ľudia už od roku 2013 poznajú pod umeleckým menom Hozier.

Fanúšikovia o vydaní nového albumu vedeli dlhšie, pričom už od marca postupne dostávali možnosť počuť niektoré jeho skladby. Prvou skladbou albumu, ktorú Hozier fanúšikom umožnil počuť, bola pieseň Eat Your Young, ktorá vyšla na rovnomennej EP ešte 17. marca. O pár dní neskôr bol k nej vydaný aj videoklip.

Ďalšími piesňami albumu, ktoré fanúšikovia mali šancu počuť s predstihom, sú Francesca a All Things End. Obe sa, rovnako ako pieseň Eat Your Young, stretli s pozitívnymi reakciami kritikov aj fanúšikov. Počas leta vyšli ešte ďalšie dve skladby, a to Unknown / Nth a De Selby (Part 2).

Celkovo sa na novom albume Unreal Unearth, ktorý bol vydaný 18. augusta, nachádza 16 piesní. Ide o skutočne hojný počet piesní na jednom albume a fanúšikovia Hoziera tak majú čo oslavovať. Celková dĺžka albumu je viac ako 62 minút. „Album predstavuje reflexiu cesty za posledných niekoľko rokov a všetkého, s čím sa za ten čas muselo počítať. Cítim sa nesmierne šťastný za vašu podporu a nemôžem sa dočkať, až sa s niektorými z vás čoskoro uvidíme na koncertoch,“ približuje Hozier o svojom novom albume.

Koncerty, na ktoré odkazuje, sú súčasťou turné, ktoré práve prebieha. Momentálne v rámci neho Hozier koncertuje v Spojených štátoch a neskôr sa presunie do Kanady. Koncom novembra však zavíta aj do Európy. Jeho koncert si môžete užiť vo viacerých európskych miestach, medzi nimi aj vo Viedni či Prahe.

Vo viedenskej Stadthalle sa koncert uskutoční 3. decembra. V Športovej hale FORTUNA sa potom predstaví 6. decembra. Vstupenky na oba tieto koncerty sú ešte v predaji, avšak miznú rýchlo, a preto by ste nemali váhať, pokiaľ chcete Hoziera počuť naživo.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: allmusic.com, hozier.com, theguardian.com / Foto: youtube.com/HozierVEVO