Nie je žiadnou novinkou, že čas beží neúprosne rýchlo. Človek si dokáže uvedomiť túto skutočnosť pri rôznych situáciách, pričom jednou z nich môže byť práve hudba. Rok 2013 priniesol do hudobného sveta mnoho skvostov, medzi nimi aj tieto hudobné albumy!

Pure Heroin – Lorde

Pure Heroin je albumom, ktorý mladej novozélandskej speváčke Lorde naštartoval kariéru. Pieseň Royals sa stala svetovým fenoménom, keď mala speváčka iba 16 rokov. Veľkým hitom sa stali aj ďalšie piesne, ako napríklad Team či Tennis Court. Pure Heroin patrí medzi najúspešnejšie hudobné albumy roku 2013.

Bangerz – Miley Cyrus

Rok 2013 bol pre Miley Cyrus pravdepodobne najkontroverznejším rokom jej kariéry. Za obrovský mediálny šum, ktorý v tom roku získala, vďačí najmä piesňam We Can’t Stop a Wrecking Ball. Veľký dosah albumu bol však podmienený aj kontroverzným správaním, ktorým sa v tom čase Miley Cyrus prezentovala.

PRISM – Katy Perry

Tento album bol naozaj významným míľnikom v kariére Katy Perry. Napriek tomu, že počas svojej bohatej kariéry vydala mnoho hitov, tie úplne najúspešnejšie sú práve Dark Horse a Roar z albumu PRISM.

AM – Arctic Monkeys

Tento album zabezpečil skupine Arctic Monkeys kariérny zlom. Pieseň Do I Wanna Know? je dodnes najpopulárnejšou piesňou skupiny. Okrem toho sa na albume nachádzajú aj piesne R U Mine? a Arabella, ktoré tiež patria medzi najväčšie hity skupiny.  

Nothing Was the Same – Drake

Úspešným a uznávaným albumom si Drake získal veľkú pozornosť. Najväčšími hitmi albumu sú skladby Started From The Bottom, Hold On, We’re Going Home či All Me.

Random Access Memories – Daft Punk

Aj francúzske duo Daft Punk vydalo veľmi úspešný album v roku 2013. Random Access Memories predstavoval v ich hudobnom štýle istú zmenu. Okrem toho si tiež prizvali na jeho tvorbu mnoho umelcov. Najznámejšou piesňou je bez pochyby pieseň Get Lucky, na ktorej sa podieľal aj Pharrell Williams.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: allmusic.com, spotify.com, youtube.com / Foto: freepik.com