Leto je v plnom prúde, hoci počasie tomu veľmi nenasvedčuje. Náladu vám možno zlepší nostalgická pripomienka horúcich letných dní plných zábavy, tanca a priateľov. Prinášame vám zoznam letných hitov, ktoré v priebehu rokov tvorili neoddeliteľnú súčasť letných zážitkov!

Summer of ’69‘ – Bryan Adams

Práve pieseň Summer of ’69‘ nemôže v zozname najväčších letných hitov určite chýbať. Ide o jednu z najznámejších piesní kanadského speváka Bryana Adamsa. Jej témou je nostalgické obzretie sa za spomienkami na leto v roku 1969. Má predstavovať vzrušenie spojené s mladosťou a pocitom slobody, ktorý k nej patrí.

Luis Fonsi – Despacito ft. Daddy Yankee

Despacito je bezpochyby jedna z najznámejších piesní, aké boli kedy vytvorené. Tento obrovský letný latino hit bolo počuť na každej hudobnej stanici a na každom festivale či kúpalisku. Túto letnú pecku tak pravdepodobne počul každý! Ak si chcete zaspomínať na horúce letné dni plné tanca, toto je tá správna voľba.

Walking on Sunshine – Katrina and the Waves

S touto energickou piesňou plnou pozitívnej energie určite neurobíte chybu! Je zároveň najúspešnejšou piesňou britskej skupiny Katrina and the Waves. Ak potrebujete akútne zlepšiť náladu a zabudnúť na nepriaznivé počasie, môžete to vyskúšať práve s touto piesňou.

Calvin Harris – Summer

Už samotný názov piesne jednoznačne upozorňuje na letné obdobie. Je síce ťažké uveriť, že od vydania tejto piesne ubehlo už 9 rokov, no jej kvalitu je možné počuť aj dnes. Pokiaľ sa teda chcete nostalgicky preniesť do letných dní spred takmer desiatich rokov, možno je načase sa započúvať do tohto hitu.

Avicii – Wake Me Up

Tento zoznam by určite nebol kompletný bez legendárneho Aviciiho. Jeden z najúspešnejších DJov a hudobných producentov žiaľ zomrel vo veku 28 rokov v jari 2018, no jeho hudba žije naďalej a dodnes sa spája ľuďom s mnohými životnými obdobiami. Práve pieseň Wake Me Up sa stala hymnou leta 2013, a teda tento rok oslavuje svoje výročie.

Coldplay – A Sky Full Of Stars

Od skupiny Coldplay sa vám s letom môže spojiť určite viac než len jedna pieseň. A Sky Full Of Stars sa však aj dodnes teší mimoriadnemu úspechu. Je to hit, ktorým si zaručene zlepšíte náladu, keďže jej plná pozitívnej energie. Na tejto piesni spolupracoval aj spomínaný hudobný producent Avicii, ktorého odkaz je v tejto piesni jasne počuť.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: youtube.com, spotify.com, timeout.com / Foto: youtube.com/LuisFonsiVEVO