Svoj ôsmy štúdiový album s názvom Endless Summer Vacation vydala 10. marca. Urobila tak po dlhšej pauze, keďže jej posledný štúdiový album Plastic Hearts vyšiel ešte v novembri 2020. Miley Cyrus sa teda vrátila na scénu vo veľkom štýle na popredných miestach hudobných rebríčkov.  

Hlavný singel Flowers, ktorý Miley Cyrus vydala ešte 12. januára, zaznamenal ohromný úspech – zlomil niekoľko rekordov a stal sa virálnym na sociálnych sieťach. Tento hit sa tiež udržal šesť po sebe nasledujúcich týždňov na prvom mieste v rebríčku Billboard Hot 100. V súčasnosti je dokonca označovaný za najväčší hit v jej kariére.

Druhý singel s názvom River bol 10. marca zverejnený spolu s videoklipom. Okrem toho sa na albume nachádza ešte ďalších jedenásť piesní. Medzi nimi je aj song Thousand Miles, na ktorom Cyrus spolupracovala so speváčkou a producentkou Brandi Carlile. Ďalšou spoluprácou je pieseň Muddy Feet, na ktorej sa podieľala speváčka Sia.

Americký hudobný magazín Billboard informoval o speváčkiných plánoch na vydanie nového albumu ešte v jeseni minulého roka. Album má byť „ľúbostným listom venovaným Los Angeles,“ kde bol aj nahrávaný. Cyrus ho rozdelila na dve časti podľa toho ako trvá deň. Prvá časť má znázorňovať začiatok dňa (AM), ktorý je plný možností a energie. Druhá časť je inšpirovaná večerom (PM), ktorý je podľa Cyrus „trošku hriešny a špinavý, ale zároveň pôvabný“.

Po rokoch späť na Disney

Okrem albumu si Miley Cyrus pripravila ešte jedno prekvapenie. Fanúšikov potešila hudobným dokumentom Endless Summer Vacation (Backyard Sessions), ktorý bol v deň vydania albumu publikovaný na platforme Disney Plus. Disney na svojich sociálnych sieťach uverejnilo informáciu o tomto dokumente s dojímavým popisom: „Vitaj doma,“ čím poukázalo na speváčkinu hviezdnu Disney kariéru v svetovo známom seriáli Hannah Montana.

Cyrus v Endless Summer Vacation (Backyard Sessions) prvýkrát vystúpila s piesňami nového albumu, ale aj s dojímavou klasikou The Climb. Tiež ho doplnila rozhovormi, v ktorých sa otvára svetu a približuje viac o svojom živote a novej hudbe. Dokument sa natáčal v Los Angeles, a to konkrétne v sídle, v ktorom žil Frank Sinatra. Na tomto mieste bol natočený aj veľmi populárny klip k hitu Flowers, ktorý si získal obrovskú pozornosť a v súčasnosti je na Youtube hodnotený ako 4. najlepšie hudobné video celosvetovo.

Môže ťa zaujať!?

Zdroj: billboard.com, disneyplus.com / Foto: youtube.com/MileyCyrusVEVO