Seriál Shadow and Bone, inšpirovaný knižnou trilógiou napísanou Leigh Bardugo, sa pred pár dňami dočkal druhej série. Prvá séria sa začala vysielať 23. apríla 2021 a zožala veľký úspech. Fanúšikovia preto netrpezlivo čakali dva roky na ďalších 8 epizód tohto fantasy príbehu.

Druhá séria nám otvára dvere do tohto čarovného sveta ešte viac než prvá. Ukazuje nám nové miesta z mapy, ako sú napríklad Shu Han alebo Noviy Zem, či nové miesta Ravky a Kerchu. Hlavná postava, Alina Starkov, hľadá spôsoby ako strhnúť Vrásu tieňov vytvorenú temným čarodejníkom, o ktorom si na začiatku druhej série ešte stále myslí, že je mŕtvy. Zistí však, že na strhnutie Vrásy potrebuje zosilňovač a tak sa vyberie na jeho pátranie. Cestou sa stretáva s Nikolaiom Lantsovom, druhorodeným princom Ravky. Alinu čaká v druhej sérii mnoho výziev a obetí, ktoré musí prekonať.

Herci sú pravdepodobne najsilnejšou stránkou seriálu

Jessie Mei Li v úlohe Aliny Starkov predvádza už druhú sériu za sebou excelentný výkon. Jej stvárnenie Nositeľky slnka je skutočne výborné. Inak na tom nie je ani zvyšok hereckého obsadenia. Amita Suman, Freddy Carter či Kit Young v úlohe Vrán vynikajú fantastickým spôsobom. Veľkej obľube sa teší aj Patrick Gibson, ktorý stvárnil princa Nikolaia. Najväčšou hviezdou seriálu je však bez pochyby už druhú sériu za sebou Ben Barnes. Ten stvárňuje postavu hlavného záporáka, Darklinga. Jeho postava je však skôr podobná antihrdinovi, pričom je pravdepodobne aj najviac komplexná z celej série. Zodpovednosť za postavu takého typu je síce veľká, no Ben Barnes ju zvládol dokonalo. Dodal svojej postave ešte viac, než by si fanúšikovia mohli želať a nesmierne si to užil. Preto sa momentálne tiež teší obrovskej popularite a stal sa miláčikom publika. Herci majú medzi sebou skvelú chémiu a herecké obsadenie je tak jednou z najsilnejších stránok tohto seriálu.

Druhá séria Shadow and Bone má, rovnako ako prvá, 8 epizód. Priniesla niekoľko uspokojivých aj tragických momentov. Fanúšikovia ju hodnotia pozitívne a na Netflixe debutovala na druhom mieste v TOP 10. Finále druhej série si opäť doprialo priestor na potenciálne pokračovanie. Fanúšikovia sú tak v napätí, či Netflix potvrdí aj tretiu sériu.

Môže ťa zaujať!?

Zdroj: imdb.com, people.com, netflix.com / Foto: youtube.com/Netflix