Anglická speváčka Adele je v súčasnosti jednou z najpopulárnejších hviezd sveta. Hoci jej kariéra začala sľubne už v roku 2006, obrovský kariérny zlom zažila v roku 2011!

Jej debutový štúdiový album s názvom 19, ktorý vydala v roku 2008, obsahoval hviezdne hity ako Chasing Pavements a Make You Feel My Love. Tie sa dostali aj do rebríčka Top 10 UK Singles Chart. Piesňou Chasing Pavements sa Adele tiež prvýkrát dostala do rebríčka Billboard Hot 100. A aby toho nebolo málo, svoj epický debut si táto výnimočná umelkyňa poistila aj dvoma oceneniami Grammy. Takýmto úspechom Adele vykročila k úspešnej kariére, zdá sa, hneď od začiatku.

Veľký zlom v jej kariére

Jej popularita však o niekoľko rokov neskôr nabrala intenzitu takú silnú, že prekonala všetky možné očakávania. V roku 2011 totiž vydala druhý štúdiový album s názvom 21. Ten je v súčasnosti so svojimi 31 miliónmi predaných kópií najviac predávaným albumom tohto storočia. S týmto albumom však Adele prekonala aj obrovské množstvo ďalších rekordov. Najväčšie hity, ktoré sa nachádzajú na tomto albume, sú napríklad Someone Like You, Set Fire to the Rain či Rolling in the Deep. Ide skutočne o extrémne populárny hudobný výtvor, ktorým si Adele vyslúžila až šesť cien Grammy. Od tohto momentu sa meno Adele stalo synonymom talentu, úžasnej hudby a rekordných úspechov.

Adele neskôr vydala album 25, ktorý vyhral päť cien Grammy. Najznámejším singlom z tohto albumu je pieseň Hello. V roku 2021 vydala štvrtý štúdiový album 30, ktorého najpopulárnejšiu piesňou je hit Easy on Me. Mimo svojich albumov však Adele vydala ešte aj pieseň Skyfall, ktorá bola ústrednou piesňou filmu James Bond. S týmto singlom vyhrala aj Oscara a Zlatý Glóbus. Zdá sa teda, že táto hviezda naozaj vyhrala všetky ocenenia, ktoré vôbec mohla vyhrať, a v jej zbierke tak už nič nechýba!

Adele počas svojej úspešnej kariéry síce získala ocenenia, uznanie kritikov aj mnohé rekordy. Okrem toho sa však stala miláčikom publika, a to najmä vďaka svojmu skvelému zmyslu pre humor a prirodzenému vystupovaniu. K jej sláve prispieva aj jej nekonfliktné a priateľské vystupovanie. Hovorí sa o nej, že je hviezdou hviezd, keďže obdiv voči nej prechovávajú aj mnohí iní umelci, ako napríklad Ed Sheeran, Lady Gaga, Zendaya a mnoho iných.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: allmusic.com, billboard.com, billboard.com / Foto: youtube.com/AdeleVEVO