Britská kráľovná Alžbeta II. mala pozitívny test na koronavírus. Podľa vyhlásenia Buckinghamského paláca má 95-ročná panovníčka len mierne príznaky ochorenia a bude zrejme pokračovať v čiastočnom plnení svojich pracovných povinností. Informáciu zverejnila televízia Sky News.

„Buckinghamský palác potvrdzuje, že kráľovná dnes bola pozitívne testovaná na covid. Jej kráľovské veličenstvo má mierne symptómy podobné prechladnutiu,“ uvádza sa vo vyhlásení paláca.

Očakáva sa, že panovníčka bude napriek ochoreniu v priebehu budúceho týždňa pokračovať v plnení menej náročných pracovných povinností zo svojho sídla na Windsorskom zámku.

Palác ubezpečil, že kráľovná, ktorá len pred niekoľkými týždňami oslávila 70. výročie svojho nástupu na trón, dostáva adekvátnu lekársku starostlivosť a dodržiava všetky zdravotné odporúčania. Jej stav monitoruje tím lekárov kráľovského dvora pod vedením profesora Sira Huwa Thomasa.

Kráľovná bola pod sprísneným lekárskych dohľadom po tom, ako bol 10. februára pozitívne testovaný na covid jej najstarší syn, princ Charles aj jeho manželka Camilla. Princ mal pozitívny test len niekoľko dní po stretnutí s matkou.

Čítajte tiež!?

Zdroj: TASR, redakcia ČoJee!? / Foto: Freepik

Reklama