Indickým lesníkom sa podarilo chytiť a uspať slona ázijského, ktorý v tamojšom štáte Kerala usmrtil najmenej šesť osôb. Následne mu nasadili lokalizačné zariadenie a vypustili ho do prírodnej rezervácie. V nedeľu to uviedli miestne médiá.

Samec slona ázijského v štáte Kerala opakovane vnikal do obchodov s potravinami, kde hľadal ryžu a obilie. Počas akcie, do ktorej sa zapojilo približne 150 lesníkov, sa však slona podarilo uspať piatimi šípkami s uspávacou látkou. Zviera bolo následne naložené do nákladného auta, ktorým ho lesníci previezli do prírodnej rezervácie.

Agentúra AFP pripomína, že miestne úrady sa pokúšali slona odchytiť aj v minulosti. Na toto zviera už strieľali uspávacími šípkami i v roku 2017, slonovi sa však podarilo ujsť. V marci lesníci nastražili na slona „falošný“ obchod s ryžou a obilím a zviera plánovali odchytiť týmto spôsobom, zakázal im to však súd.

Ochranári tvrdia, že za čoraz častejšími stretmi ľudí a voľne žijúcich zvierat stojí najmä rýchle rozširovanie výstavby obydlí v blízkosti lesov a prírodných rezervácií.

Agentúra AFP pripomína, že India je domovom viac ako 60 percent všetkých slonov ázijských. Podľa posledného sčítania slonov z roku 2017 sa v tejto krajine nachádzalo takmer 30.000 jedincov.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj: TASR, redakcia ČoJee!? / Foto: Freepik