Netflix takmer každý deň prichádza s novými trhákmi, ktorými sa snaží zaujať. Vo svojej zbierke má tisíce seriálov a filmov. Medzi nimi je samozrejme aj veľké množstvo dokumentov, ktoré sa v súčasnosti tešia mimoriadnej obľube!

Wild Babies (2022)

Tento seriál patrí medzi dokumenty, ktorými si divák zaručene zvýši hladinu šťastia! Sleduje život mláďat z divočiny už od momentu ich príchodu na svet. Len málo vecí nadchne milovníka zvierat viac, ako rozkošné bábätka divokých zvierat. Medzi nimi sú napríklad levie, orangutanie, slonie či iné mláďatká. Každé z mláďat má aj vlastné meno a diváci tak môžu so zaujatím sledovať osud svojho malého favorita!

The Hidden Lives of Pets (2022)

Ide o dokumentárny seriál, ktorý zaujme takmer každého majiteľa nejakého domáceho miláčika. Prináša obrovské množstvo nových a zaujímavých faktov o zvieratách, o ktorých si ľudia myslia, že ich už takmer dokonalo poznajú. V dokumente sa diváci môžu dozvedieť viac o psoch, mačkách, morských prasiatkach, králikoch, papagájoch alebo dokonca aj korytnačkách. Seriál postupne približuje inteligenciu, atletické zručnosti, zmysly a schopnosti komunikácie rôznych druhov zvierat. 

My Octopus Teacher (2020)

Je to dokumentárny film, ktorý bol nominovaný na desiatky ocenení. Vyhral veľké množstvo z nich, medzi nimi aj Oscar či BAFTA. Film sleduje dosiaľ nikdy nevídaný a výnimočný vzťah medzi Craigom Fosterom a mladou chobotnicou, ktorej dôveru si získal po mesiacoch jej sledovania a napodobňovania. „Veľa ľudí tvrdí, že chobotnica je ako mimozemšťan. Zvláštna vec je však to, že čím sa k nej dostanete bližšie, tým viac si uvedomujete, že je nám skutočne veľmi podobná,“ hovorí Craig Foster o jeho zvieracej kamarátke.

Inside the Mind of a Cat (2022)

Dokumenty o mačkách sú dnes veľmi rozšírené. Mačky sú bezpochyby veľmi zaujímavé tvory, pri ktorých správaní sa človeku často v hlave vynorí nejeden otáznik. Práve tento film môže divákom priblížiť, čo sa mačkám bežne preháňa hlavou alebo čo sa snažia svojím správaním naznačiť. Odborníci z rôznych oblastí sa v tomto dokumente spojili, aby zodpovedali otázky, ktoré si mnoho ľudí o svojich mačacích maznáčikoch neraz položilo.

The Elephant Whisperers (2022)

Film sleduje život manželského páru, Bomanna a Bellie, ktorý zasvätil svoj život starostlivosti o slony v lesnej komunite v južnej Indii. Dokument sa sústredí najmä na osirotené sloníča menom Raghu, ktorého manželia vychovávajú takmer ako vlastné dieťa. Režisér Kartiki Gonsalves sa snaží poukázať na nádheru divočiny a krásu života v súlade s prírodou. Tento oscarový dokument je skvelým spôsobom ako divákom priblížiť unikátnosť slonov a obdivuhodnú inteligenciu, ktorou tieto majestátne tvory oplývajú.

Môže ťa zaujať!?

Zdroj: netflix.com, imdb.com / Foto: youtube.com/Netflix