Medzinárodná krasokorčuliarska súťaž Nepela Memorial sa tohto roku dočká svojho 31. ročníka. Táto súťaž je štvrtou z krasokorčuliarskej série ISU Challenger Series a je organizovaná pod záštitou Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU).

Memoriál Ondreja Nepelu, ako je zrejmé už zo samotného názvu, je medzinárodná súťaž v krasokorčuľovaní venovaná pamiatke jedného z najvýznamnejších športovcov v histórii Slovenska. Ondrej Nepela navždy zmenil svojím pôsobením vnímanie krasokorčuľovania u nás. Počas svojej kariéry vyhral všetky dostupné tituly. Stal sa Majstrom sveta trikrát po sebe, a to v období rokov 1971 až 1973. Okrem toho tiež získal zlatú medailu na Zimných olympijských hrách v roku 1972 v japonskom meste Sapporo. O jeho výnimočnom talente a skvelých schopnostiach nikdy nebolo pochýb. Na ľade vynikal svojimi technickými zručnosťami aj elegantným štýlom, čo z neho urobilo vo svete veľmi obľúbeného korčuliara. Ondrej Nepela žiaľ zomrel veľmi mladý, a to vo veku 38 rokov v roku 1989. Od roku 1993 sa každoročne na Slovensku organizuje Nepela Memorial na jeho počesť.

Tohtoročný 31. ročník Nepela Memorial sa uskutoční v Bratislave koncom septembra, a to konkrétne v období od 28. do 30. septembra. Miestom konania sa stane Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave. Tento memoriál je významnou udalosťou pre slovenský krasokorčuliarsky aj športový svet. Stáva sa každoročne miestom stretnutia mnohých významných krasokorčuliarov z celého sveta a príležitosťou osláviť pamiatku a odkaz jedného z najlepších krasokorčuliarov sveta. Na tejto súťaži sa predvedú ženskí aj mužskí krasokorčuliarski jednotlivci, ale aj tanečné páry na ľade. Celkovo by sa malo na súťaži predstaviť z 20 krajín sveta viac ako 60 krasokorčuliarov. Vstupenky na túto udalosť si záujemci budú môcť zakúpiť od 28. augusta. Cena jednodňového vstupného je 6 eur.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: olympics.com, kraso.sk, nepela.kraso.sk / Foto: nepela.kraso.sk