V národnom parku na juhu východoafrickej Kene bolo usmrtených šesť levov. Podľa úradov ich zabili miestni pastieri, ktorým levy útočili na stáda, informovala v nedeľu agentúra Reuters.

„Nanešťastie nejde o izolovaný incident, pretože v priebehu posledného týždňa boli (v rovnakej oblasti) zabité ešte ďalšie štyri levy,“ uvádza sa v sobotňajšom vyhlásení Kenskej služby pre ochranu prírody (KSW).

K usmrteniu šiestich levov došlo v rozsiahlom národnom parku Amboseli nachádzajúcom sa neďaleko hraníc s Tanzániou. Podľa agentúry Reuters to predstavuje ranu pre miestne snahy o ochranu prírody, ako aj pre turistický priemysel, ktorý tvorí kľúčový pilier kenskej ekonomiky.

Predstavitelia KWS sa v tejto súvislosti stretli s predstaviteľmi miestnych komunít v oblasti Amboseli. Pokúsili sa nájsť riešenie opakovaných konfliktov medzi voľnej žijúcou zverou a obyvateľmi.

Podľa agentúry AFP bolo šesť levov zabitých v sobotu po tom, ako šelmy predchádzajúcu noc zaútočili na 11 ovcí a jedného psa patriaceho miestnym obyvateľom.

Ľudia žijúci v okolí prírodných rezervácii v Keni sa často sťažujú, že levy zabíjajú dobytok a domáce zvieratá.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj: TASR, redakcia ČoJee!? Foto: Freepik