O kvalitách juhokórejských filmových a seriálových počinov už pravdepodobne nikto nemôže pochybovať. Tentokrát si Kórea pripravila pre divákov akčný sci-fi seriál Black Knight z dystopického prostredia.

Black Knight mal premiéru na Netflixe 12. mája. Prvú sériu tvorí 6 epizód, ktoré majú 45 minút. Ide teda o pomerne krátky seriál, ktorý si zvládnete pozrieť aj za jeden deň. Je tiež možné, že sa čoskoro potvrdí aj druhá séria tohto seriálu. A keďže dejovo tomu nič nebráni, bude to pravdepodobne závisieť od úspešnosti tohto seriálu. Ohlasy naň sú však zatiaľ celkom pozitívne.

Dej seriálu sa odohráva v roku 2071, 40 rokov po tom, čo Zem zasiahol meteorit. Na Kórejskom polostrove prežilo len jedno percento pôvodného obyvateľstva, ktoré žije v extrémnych podmienkach. V dôsledku katastrofy totiž došlo k výraznému zhoršeniu ovzdušia, pričom vzduch je bez masiek pre ľudí smrteľne nebezpečný. Preživší boli s pomocou QR kódov rozdelení do troch vrstiev, na všeobecnú, špeciálnu a základnú. Aby však mohli normálne fungovať, musia im špecializovaní kuriéri doručovať kyslík priamo domov. Jedným z týchto kuriérov je aj legendárny kuriér známy pod číslom 5-8. Ten však okrem toho, že vyniká svojimi zručnosťami, skrýva aj isté tajomstvá. Tie sa začnú vynárať na povrch po tom, čo stretne chlapca menom Sa-wol.

Kim Woo-bin pripomenul svoj obrovský talent

Úlohy stvárniť postavu 5-8 sa zhostil talentovaný Kim Woo-bin. Po tom, čo mu v roku 2017 diagnostikovali rakovinu nosohltanu, sa na istý čas stiahol z verejného života. Svojich fanúšikov tak po dlhšom čase potešil v roli takéhoto typu. A je nutné dodať, že v nej predvádza perfektný výkon. Kuriéra 5-8 stvárnil uveriteľne a priam si koleduje o to, aby sa stal obľúbencom divákov. Ako herecký kolega sa k nemu pripojil aj Song Seung-heon, herec s dlhoročnou a úspešnou kariérou. Poznať ho môžete napríklad z čínskeho filmu Da hong zha, v ktorom si zahral s Brucom Willisom. V seriáli sa objavil aj známy juhokórejský herec Kim Eui-sung, ktorého ste mali možnosť vidieť napríklad v obľúbenom a veľmi známom filme Vlak do Pusanu. Juhokórejská filmová produkcia je však známa tým, že na výbere hercov si dáva veľmi záležať. Herci teda predviedli skutočne výborné herecké výkony.

Publikum si zatiaľ seriál Black Knight pochvaľuje. Zdá sa, že jediným problémom je práve príliš malý časový priestor na takto komplikovaný dej. Netflix totiž pri produkcii uprednostnil kratšie epizódy a ich menší počet na úkor dejovej línie. Miestami sa tak môže zdať, že vám uchádzajú isté detaily či pozadie a motivácia postáv. Aj napriek tomu je pre milovníkov tohto žánru tento seriál určite skvelým tipom na sledovanie!

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: netflix.com, IMDb.com / Foto: twitter.com/NetflixKR