Polícia počas Veľkej noci zaznamenala viac ako 8500 priestupkov v doprave. Cyklisti sa dopustili 50 priestupkov a chodci takmer 140. Pod vplyvom alkoholu do jedného promile jazdilo 110 vodičov a 62 cyklistov. Zistenia vyplývajú z dopravno-bezpečnostnej akcie „Život“ od štvrtka (14. 4.) do utorka (19. 4.). Informovala o tom hovorkyňa policajného Prezídia SR Denisa Bárdyová. Polícia pripomína potrebu dodržiavať dopravné predpisy.

,,Najviac priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky policajti odhalili v Žilinskom kraji (viac ako 1500) a v Nitrianskom kraji (viac ako 1300). Nad tisíc priestupkov sme zaznamenali aj v Bratislavskom, Banskobystrickom a Prešovskom kraji. Najmenej priestupkov bolo v Trenčianskom (viac ako 700) a v Trnavskom kraji (viac ako 800),“ uviedla Bárdyová.

Predpísanú rýchlosť prekročilo 4130 vodičov, bezpečnostné pásy si nezaplo 465 vodičov a spolucestujúcich. Povinnosti vodičov nedodržalo podľa polície takmer 300 vodičov. Prevažoval zákaz používania mobilov za volantom, a to v 239 prípadoch. Prednosť v jazde nedalo 46 vodičov, z toho chodcom na priechode pre chodcov jeden vodič. Nesprávny spôsob jazdy zaznamenala polícia u 190 vodičov.

Počas veľkonočných sviatkov zaznamenala polícia viac ako 8500 priestupkov v doprave

Polícia kontrolovala aj stanovené hmotnosti a rozmery vozidiel. Ich prekročenie zaznamenala v 55 prípadoch. Hovorkyňa dodala, že technický stav vozidla nebol v poriadku v 414 prípadoch.

Policajti v menej závažných situáciách vyriešili priestupky napomenutím, bolo ich takmer 400. Vodičský preukaz zadržali 265 vodičom. V správnom konaní sa bude ďalej riešiť 303 prípadov, pričom tu hrozia vyššie pokuty. V 123 prípadoch museli policajti zadržať aj osvedčenie o evidencii vozidla, v 37 zas tabuľky s evidenčným číslom a v jednom prípade zaistili motorové vozidlo.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR | Foto: pixabay.com & shutterstock.com

Reklama