Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) dostal pozvanie na stretnutie od prezidentky Zuzany Čaputovej. Premiér sa s ňou plánuje stretnúť. Potvrdil to tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

,,Predseda vlády dostal pozvanie a plánuje stretnutie s prezidentkou, presný termín budeme komunikovať po jeho stanovení,“ priblížili z Úradu vlády SR.

Prezidentka Zuzana Čaputová počas diskusie na festivale Pohoda avizovala, že sa chce v súvislosti s aktuálnou politickou krízou stretnúť s premiérom. Zaujíma ju, ako bude zabezpečený riadny chod ústavných orgánov.

Spor v koalícii sa opäť vyostril po tom, ako poslanci Národnej rady SR prelomili veto prezidentky pri tzv. protiinflačnom balíku z dielne ministra financií a lídra OĽANO Igora Matoviča.

SaS minulý týždeň vypovedala koaličnú zmluvu, požaduje vypracovanie novej do konca augusta a odchod Matoviča z vlády. OĽANO požiadavku odmieta. SaS avizovala, že pri nenaplnení jej podmienok podajú ministri zo strany demisiu. Matovič hovorí, že liberáli takto v septembri povalia vládu. Podľa SaS však ich demisia nebude znamenať pád vlády, predčasné voľby a ani koniec koalície.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR | Foto: SME