Podľa súdnych dokumentov, ktoré získal Billboard, žaloba o autorské práv, tvrdila, že Dua Lipa použila svoju takzvanú talk box skladbu v remixoch piesne bez jeho súhlasu!?

„Všetky tri remixy môžu obsahovať vzorky a väčšie množstvo práce žalobcu, ako je použité v pôvodnej verzii,“ napísali Kanteho právnici vo svojom podaní. „Obžalovaní od žalobcu nepožadovali ani nedostali žiadne oprávnenie alebo povolenie použiť skladbu alebo zvukový záznam diela žalobcu.“

Kante vo svojom obleku tvrdil, že ho v roku 2014 oslovil levitujúci producent Stephen Kozmeniuk, aby vytvoril „talk box performance“ – skladbu využívajúcu zariadenie „talk box“ na aplikáciu zvukov reči na inštrumentály. Kante nikdy nesúhlasil so začlenením skladby do nasledujúcich remixov.

Jeho právnici pokračovali: „Žalobca sa niekoľkokrát pokúsil vyriešiť túto záležitosť bez súdneho sporu. Takéto úsilie bolo neúspešné pre neochotu žalovaných spolupracovať alebo prijať zodpovednosť za toto očividné porušenie autorských práv žalobcu.“ Talk box bol použitý v remixe s DaBaby a remixe s Madonnou a Missy Elliott.

Predtým Kante prispieval vystúpeniami v talkboxoch do skladieb Kanye Westa a Big Boi. V roku 2014 spustil svoju spoločnosť ElectroSpit, aby predával vlastnú digitálnu verziu zariadenia talk box.

V júni reggae skupina Artikal Sound System stiahla svoj prípad týkajúci sa autorských práv proti Due Lipe pretože tvrdila, že ukradla základný háčik Levitating z ich skladby Live Your Life z roku 2017.

Skladatelia L. Russell Brown ale aj Sandy Linzer tiež podali žalobu na porušenie autorských práv k piesni Levitating. Pričom tvrdia, že Lipa skopírovala melódiu ich skladby z roku 1979 Wiggle and Giggle All Night.

Možo ťa zaujme!?

Zdroj : music-news.com / FOTO : youtube.com