K letu neodmysliteľne patria hudobné festivaly plné skvelých svetových a lokálnych umelcov, zábavy, skvelého jedla a zážitkov. Na Slovensku v priebehu leta môžete navštíviť niekoľko z nich. Okrem toho môžete tiež navštíviť populárne festivaly aj u našich susedov.

Rock for People

Rock for People patrí medzi festivaly s dlhoročnou tradíciou a je jedným z najznámejších a najväčších festivalov na území Českej republiky. Organizátori festivalu sú priam kúzelníci, ktorí zvládnu pritiahnuť na festival tie najväčšie hviezdy hudobnej scény. Rock for People sa tento rok uskutoční v priebehu štyroch dní, pričom prvý začína už 8. júna. Tešiť sa môžete na vystúpenia hudobných gigantov, ako napríklad Muse, Slipknot, The 1975, Machine Gun Kelly, Simple Plan, X Ambassadors, Palaye Royale a stovky ďalších.

Festival Pohoda

Pohoda je klasikou medzi slovenskými festivalmi, ktorá každoročne sídli na trenčianskom letisku. Počas prvého júlového týždňa na vás čakajú vystúpenia umelcov ako Central Cee, Jamie xx, Caroline Polachek, Ben Howard a mnoho ďalších. Pohoda je multižánrovým festivalom, ktorý sa koná už od roku 1997. Každý rok sa ho zúčastňujú desaťtisíce návštevníkov, ktorí sú vychutnávajú skvelú hudbu, príjemnú zábavu a iné atrakcie.

Colours of Ostrava

V treťom júlovom týždni nadviaže na vlnu festivalov aj Colours of Ostrava, ktorý začal svoje fungovanie v roku 2002. Počty návštevníkov sa pohybujú každoročne v rozmedzí 30 až 45 tisíc ľudí. Tento rok organizátori zapôsobili skvelým programom, v ktorom sa predvedie OneRepublic, Burna Boy, Ellie Goulding, Macklemore, Niall Horan a iní.

Grape Festival

Yungblud, Foals, M83 či Moderat sa vám predstavia počas druhého augustového víkendu na festivale Grape. Grape sa organizuje od roku 2010 na letisku v Piešťanoch. Tento rok sa však prvýkrát bude konať na letisku v Trenčíne. Z pôvodne malého festivalu tak Grape postupne prerástol medzi najväčšie a najobľúbenejšie festivaly Slovenska.

LOVESTREAM festival

Festival LOVESTREAM už takmer netreba predstavovať. Priam raketový štart si festival zabezpečil hneď svojím prvým ročníkom, ktorý sa uskutočnil minulý rok. Počas tohtoročného druhého ročníka festival nezostal svojmu menu nič dlžný a sľúbil, že privedie na Slovensko hviezdy svetového formátu. Počas troch dní v strede augusta sa tak môžete tešiť na Imagine Dragons, Martina Garrixa, Hardwella, Jasona Derula, The Killers a mnoho ďalších výborných umelcov.

Festival Sziget

Skutočnou legendou medzi festivalmi je maďarský festival Sziget. Ten patrí medzi najznámejšie hudobné festivaly sveta a je priam natrieskaný hudobnými špičkami. Počas šiestich dní festivalu sa na „ostrove slobody“ predstavia stovky hudobníkov. Headlinermi festivalu sú Billie Eilish, David Guetta, Florence + The Machine, Imagine Dragons, Macklemore či napríklad Lorde. Chýbať nebude ani Niall Horan, Sam Fender, Yungblud, Bonobo, Foals a iní. Sziget sa tento rok uskutoční od 10. do 15. augusta na ostrove v centre Budapešti.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: rockforpeople.cz, pohodafestival.sk, colours.cz, grapefestival.sk, lovestream.sk, szigetfestival.com / Foto: freepik.com