Dôvodov na radosť aktuálne nemáme veľa. Naopak, jednotlivci, rodiny, podniky aj krajina čelia obrovským problémom. Vedenie slovenskej poisťovne PREMIUM Insurance Company sa preto rozhodlo namiesto bujarých osláv podporiť kultúru a drobných podnikateľov.

Vedenie jedinej slovenskej neživotnej poisťovne na našom trhu by s istotou našlo mnoho dôvodov na oslavu. Vzhľadom na situáciu, ktorú spôsobila pandémia a ktorú momentálne ešte viac komplikuje dianie na Ukrajine, sa však rozhodlo, že výročie založenia PREMIUM IC využijú na pomoc kultúre a drobným podnikateľom.

„Niekto môže tvrdiť, že svet je hlavne o peniazoch, my sme presvedčení, že rovnako dôležitá je aj istota, bezpečie a kultúra. Istota a bezpečie preto, že nám dávajú okrem iného možnosť zarábať spomínané peniaze. A kultúra preto, že je to potrava pre dušu. Niekto múdry raz povedal, že kultúra spasí svet. Ja som hlboko presvedčený, že bez kultúry nie je možný plnohodnotný, pokojný a zároveň na zážitky bohatý život. Rozhodli sme sa preto spojiť príjemné s užitočným a aspoň trochu pomôcť,“ povedal Mojmír Vedej, predseda predstavenstva PREMIUM IC.

Podpora Radošinského naivného divadla

Pripomenutie 5. výročia počinu, ktorý nemá v moderných dejinách Slovenska obdobu – založenie výsostne slovenskej neživotnej poisťovne –, sa preto bude konať 5. mája na pôde Radošinského naivného divadla a o občerstvenie na túto príležitosť sa postarajú lokálni výrobcovia zákuskov, vinári, pekári, výrobcovia syrov a lahôdkari.

Oslávenec, jeho pozvaní obchodní partneri, hlavní dodávatelia služieb, ale aj klienti poisťovne, ktorá sa špecializuje na poisťovanie rizík všetkého druhu a majetku, môžu podporiť Radošinské naivné divadlo cez Občianske združenie „ČLOVEČINA“  zakúpením CD a kníh.

„Uvedomujeme si, že mnoho rodín aj podnikateľov čelí náročnej úlohe finančne aj psychicky zvládnuť každodenné žitie a bytie. Ešte náročnejšie je to pre malé nezávislé subjekty, venujúce sa kultúre. Našou aktivitou chceme pripomenúť, že aj v ťažkej dobe má zmysel nájsť si čas aj na divadlo alebo iný druh kultúry, trochu vypnúť od každodenných starostí a načerpať tak silu do ďalších dní,“ vysvetlil M. Vedej z PREMIUM IC.

Slovenská poisťovňa PREMIUM IC vznikla pred piatimi rokmi v podstate na zelenej lúke. „Odkedy sme od regulátora získali licenciu, venujeme sa poisťovaniu majetku a všetkých druhov zodpovednosti. V priebehu piatich rokov sme do našej spoločnosti investovali kapitál vo výške 11 miliónov eur. Za najväčšiu hodnotu, ktorú máme, však považujem kvalitných kolegov a dôveru ľudí. Vyznávame rovnaké hodnoty, a preto som presvedčený, že podporu divadla a malých lokálnych dodávateľov ako formu vhodnej oslavy nášho výročia ocenia a užijú si ju,“ uzavrel predseda predstavenstva PREMIUM IC.

Možno Vás zaujme:

Zdroj: TS Jana Trellová / Foto: Jana Trellová, Freepik