Najmenej 17 osôb bez známok života bolo v nedeľu nájdených v nočnom klube v meste East London v Juhoafrickej republike (JAR). S odvolaním sa na miestnu políciu o tom informuje agentúra AFP.

,,Dostali sme správu o približne 17 mŕtvych osobách v lokálnej taverne v (časti) Scenery Park v (meste) East London. Okolnosti incidentu naďalej vyšetrujeme,“ uviedol pre AFP šéf tamojšej polície.

Šéf polície dodal, že zatiaľ nie je možné určiť príčinu smrti obetí, ktorými sú mladí ľudia vo veku 18 až 20 rokov. Podľa správ prichádza do úvahy aj jedovatá látka, ako je napríklad únik plynu. Policajná komisárka Nomthetheleli Lilian Mene naopak tvrdí, že príčinou smrti mohol byť i veľký nával ľudí v klube, ktorý sa nachádza zhruba tri kilometre od centra mesta.

Podľa webovej stránky britských novín The Independent bolo zaznamenaných už 22 mŕtvych ľudí, čo potvrdili aj miestni zdravotníci. Príbuzní zatiaľ nedostali povolenie vidieť telá svojich zosnulých, uvádzajú miestne správy. Siyanda Manana, hovorca zdravotníckeho oddelenia Eastern Cape, uviedol, že telá budú prevezené do štátnych márnic za účelom vykonania pitvy. Forenzní vyšetrovatelia odoberú vzorky a otestujú, či nedošlo k nejakej otrave.

Žiadne viditeľné zranenia na telách obetí

Na sociálnych sieťach sa dokonca objavili neoverené fotografie, na ktorých je vidieť na dlážke klubu telá obetí bez viditeľných známok zranení. Ležali tak, akoby sa jednoducho zrútili na zem. Juhoafrická policajná služba SAPS má momentálne tento nešťastný incident v rukách:

,,V tejto fáze nechceme robiť žiadne špekulácie, naše vyšetrovanie stále pokračuje. Navyše, je príliš skoro určiť príčinu smrti mladých ľudí,“ povedal šéf Tembinkosi Kinana.

Miesto tragédie East London leží na pobreží Indického oceánu na juhu JAR, takmer 1000 kilometrov južne od najľudnatejšieho mesta Johannesburg.

V nočnom klube v meste East London sa našlo najmenej 17 mŕtvych osôb

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR / redakcia | Foto: bbc.com & news.sky.com