25-metrový žralok, trčiaci zo strechy sa nevidí na každom kroku. Tento vzácny artefakt je pre majiteľa domu veľmi dôležitý a vzdať sa ho rozhodne nemieni. Napodobeninu žraloka vytvoril jeho vlastný otec v roku 1986 ako symbol protestu proti zákonom o plánovaní.

Magnus Hanson-Heine, ktorý zdedil slávneho žraloka Headingtona v Oxforde, znovu rozpútal boj svojho zosnulého otca s mestskou radou v Oxforde. Bill Heine, ktorý zomrel v roku 2019, nainštaloval strešnú sochu v podobe žraloka v tajnosti a bez povolenia v roku 1986. Práve tým však rozpútal šesťročný spor s úradmi, ktoré chceli, aby bola napodobenina žraloka zbúraná. Rada krajiny teraz žiada obyvateľov o vyjadrenie k novým budovám, ktoré v krajine pribudli. Jedna z navrhovaných lokalít zahŕňa žraločí dom, ktorý každoročne priťahuje stovky návštevníkov a turistov.

„Myslíte si, že táto podoba domu pridáva na jeho hodnote a výzore?”

Owner of house with 25ft SHARK sticking out of its roof is fighting plans  to give it listed status | Daily Mail Online

Väčšina obyvateľov odpovedá „ÁNO.” Pravdou je, že budova s týmto netradičným artefaktom je veľmi zaujímavá a privoláva do svojej blízkosti mnohých návštevníkov z celého sveta. Zahrnutie budovy alebo miesta do registra pomáha ovplyvňovať plánovacie rozhodnutia spôsobom, ktorý zachováva a zlepšuje miestny charakter. Majiteľ domu je presvedčený o tom, že nechce, aby táto napodobenina bola pridaná na zoznam pamiatok. Túži, aby mu tento nezvyčajný symbol domu pripomínal jeho otca a aby jeho dom slúžil na neopísateľné pohľady okoloidúcich turistov či návštevníkov.

Homeowner with 25ft shark in his roof fights council bid to give it listed  status

Vedeli ste?

Zdroj: dailymail.co.uk|Foto: DAILYMAIL.CO.UK/ITV/THIS MORNING