Či už ste fanúšikom divokých westernov, superhrdinov, prefíkaných detektívov alebo tvrdých zabijakov, Netflix filmový výber ideálny pre každého.

Zombieland

Jesse Eisenberg hrá pokorného, ale múdreho Kolumba, ktorého pravidlá na prežitie ho chránia odkedy sa deň vypuknutia zmenil od potenciálneho spojenia až po sebaobrannú vraždu. Spolu s ním na výlete po spustošenom USA sú tvrdohlavý Tallahassee (Woody Harrelson), drzá Little Rock (Abigail Breslin) a rozpálená Wichita (Emma Stone). Môže na tomto beznádejnom mieste prekvitať láska a priateľstvo?

The Woman King

Davis je 57-ročná černoška a je hlavnou postavou vojnového filmu, v ktorom sa stane hlavnou hrdinkou a porazí otrokov. Ako sa vyjadrila pred svetovou premiérou filmu na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte, v tomto filme žije svoj sen.

Jumanji

Keď sa brat a sestra (Bradley Pierce a Kirsten Dunst) nasťahujú do starého domu, nájdu vo vnútri kurióznu stolovú hru. Netušia, že hod kockou prinesie do ich nového domova a na celé toto tiché predmestie chaos plný džungle. Opice, slony a pavúky sú len začiatok.

The Harder They Fall

Ide o jeden z najlepších akčných filmov na Divokom západe. Príbeh o hrdinoch a zloduchoch. Film sleduje Nata Lovea (Majors) na jeho ceste za pomstou proti impozantnému Rufusovi Buckovi (Elba). Najprv sa však bude musieť prebiť cez zradnú Trudy Smith (Regina King) a Cherokee Bill (Stanfield).

Kick-Ass

Taylor-Johnson (pred Avengers, pred-Kraven the Hunter) hrá stredoškoláka, ktorý sa rozhodne, že sa chce stať strážcom spravodlivosti. Pokrstený Kick-Ass sa snaží zvrhnúť zločincov s malou pomocou svojich priateľov, Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) a Big Daddyho (Nicolas Cage).

Enola Holmes

Film založený na obľúbenej knižnej sérii The Enola Holmes Mysteries od autorky Nancy Springerovej predstavuje dôvtipnú 16-ročnú sestru veľkého detektíva, ktorú hrá hviezda Stranger Things Millie Bobby Brown. Je pripravená vyriešiť najväčšiu záhadu svojho mladého života: nájsť svoju nezvestnú matku (Helena Bonham-Carter) prostredníctvom série zámerne záhadných indícií.

They Cloned Tyrone

John Boyega, Jamie Foxx a Teyonah Parris v hlavných úlohách drogového dílera, pasáka a sexuálneho pracovníka, taja hanebné sprisahanie, ktoré sa odohráva pod ich susedstvom. Taylor a jeho kolega scenárista Tony Rettenmaier splietajú divoké zvraty, bojové scény, neúctivý humor a napínavý štýl.

The Nice Guys

Jackson Healy (Russell Crowe) a Holland March (Ryan Gosling) hrajú dvojicu súkromných detektívov, ktorí neochotne spoja svoje sily pri pátraní po nezvestnej žene (Margaret Qualley) v Los Angeles v roku 1977 – s občasnou pomocou šikovnej tínedžerky March, ktorú hrá Angourie Rice. Hoci záhada zavedie gang až do najvzdialenejších končín mesta, kde sa zahrabáva hlboko do králičích dier, je to nečakaná chémia medzi Crowe a Goslingom, ktorá udržuje tento film v napätí.

Rush

Úžasné výkony Chrisa Hemswortha a Daniela Brühla ako konkurenčných jazdcov Formuly 1, ťa vtiahnu do dramatického príbehu vytiahnutého zo skutočnej histórie a neskutočných scén a kostýmov inšpirovaných štýlom 70. rokov.

A Knight’s Tale

Will (Ledger), ktorý sa narodil ako skromný syn Thatcherovej, sa zdá byť predurčený žiť život v chudobe a bez následkov. To je dovtedy, kým sa s trochou pomoci svojich priateľov (Alan Tudyk, Mark Addy a Paul Bettany) neprestrojí za rytiera. Spoločne budujú legendu o šampiónovi a vrhajú Willa do rytierskych súťaží o peniaze a lásku. Film A Knight’s Tale spája stredovekú bájku s moderným cítením.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj: mashable.com, FOTO: Freepik.com