Poďme sa pozrieť na top 5 trendových popových skladieb súčasnej hudobnej scény. Ponúknu ti energiu na prežitie celého týždňa.

The Beaches – “Me & Me”

Táto pop-rocková skladba je celá o sebaláske a je to zrejmé už z jej názvu. Kanadská skupina „The Beaches“ ponúkla moderný pohľad na klasický hit Beyoncé „Me, Myself and I“, ktorý tiež hovorí o uprednostňovaní vlastného ja. Zatiaľ čo väčšina ľudí je stále v zmätku, či uprednostňovanie seba samého je hriech; ‘Me & Me’ dokazuje, že je to skôr výhra. Je energická, pútavá a vysoko posilňujúca pre všetkých.

Becca Means – “My Darling”

Becca Means má len 19 rokov a už teraz si poslucháčov podmaňuje svojimi vokálmi. Táto mladá a začínajúca speváčka získala na TikTok viac ako 3 milióny sledovateľov tým, že ponúka niektoré z najlepších cover verzií skladieb a zábavných klipov. Singel ponúka retro popovú esenciu 60. rokov, ktorá sa dokonale spája s moderným a osviežujúcim pocitom. Text je celkom romantický a príjemný.

Lizzo – “Pink”

Je tu sezóna Barbie. Aj keď sa stále môžeme hádať o tom, či je Lizzina „Pink“ pre film vhodnejšia ako „Dance the Night“ od Dua Lipa alebo nie, skutočnosť je, že pieseň dokonale vystihne presnú náladu a je príjemná pre všetkých. Pieseň zaznela v úvodnej scéne a ponúkla perfektný úvod do príbehu pri maľovaní jasne ružového obrazu.

NewJeans – “Get Up”

Po niekoľkých veľkých hitoch ako ‘Attention’, ‘Hype Boy’, ‘OMG’ a ‘Ditto’ urobili NewJeans v priebehu jedného roka výrazný pokrok. Táto juhokórejská dievčenská skupina vytvára obrovský rozruch na K-popovej scéne a zároveň šíri svoju hudobnú auru po celom svete.

Rosie Darling – “Boxes”

Inšpirácia popom pri písaní po rozchode je široko viditeľný pojem, či už ide o Taylor Swift, Oliviu Rodrigo alebo Lizzy McAlpine. „Boxes“ od Rosie Darlingovej však môžu nanovo definovať podstatu s jej čistým talentom a individualitou. Speváčka a skladateľka narodená v Bostone zobrazuje chaos a neporiadok, ktorý prichádza po srdcervúcom rozchode. Riadky typu „Čo si odo mňa chcel? / Dala som ti všetko,“ môže určite zasiahnuť jemné emotívne miesto v srdci každého.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj: dailymusicroll.com, FOTO: Freepik.com