Zoznam filmov zahŕňa napríklad pokračovanie filmu Knives Out či kanibalskú drámu Bones and All s Timothée Chalametom v hlavnej úlohe.

November prináša do vašich kín množstvo filmov, ktoré si jednoznačne musíte pozrieť! Ktorý očakávate najviac?

Glass Onion: A Knives Out Mystery

Daniel Craig sa vracia ako Benoit Blanc, brilantný detektív s extravagantným slovníkom. Rovnako ako vo filme Knives Out vyňuchá vraha zo skupiny bohatých Američanov, no tentoraz sa dej odohráva na súkromnom gréckom ostrove a podozriví zarobili svoje milióny z technológií a sociálnych médií. Film vychádza v kinách 23. novembra a na Netflixe 23. decembra.

 Bones and All

zoznam filmov: bones and all
Zdroj: Warner Bros

Tohto filmu sa dočkáme rovnako až 23. novembra. Luca Guadagnino a Timothée Chalamet sa opäť stretávajú pri tvorení ďalšieho filmu. Bones and All je však iný v jednom kľúčovom ohľade: mladí milenci tu neodolajú jedeniu ľudského mäsa. Jedna z nich, 18-ročná Maren, si myslela, že je jediným človekom s touto netradičnou stravovacou požiadavkou, ale keď jazdí po Amerike, zisťuje, že „jedlíci“ sú prekvapivo bežní.

The Wonder

V odľahlej írskej dedine v roku 1862 údajne 11-ročné dievča prežilo mesiace bez jedla. Preto je vyslaná skeptická anglická zdravotná sestra, ktorú hrá talentovaná Florence Pugh, aby ju pozorovala a zistila pravdu. Miestni chcú odpovede: ide o zázrak alebo je to jednoducho podvodníčka? Dráma vychádza 16. novembra na Netflixe.

Good Night Oppy

Prieskumné vozidlo NASA Opportunity pristálo na Marse v roku 2004. Očakávalo sa, že bude fungovať len 90 dní, ale solárne poháňaný, diaľkovo ovládaný robot sa 15 rokov pohyboval okolo a analyzoval minerály. Popri vlastných záznamoch NASA sa používajú i počítačovo animované sekvencie, aby ukázali Oppyho cesty na Marse. Uvedený bude v britských kinách 4. novembra a na Amazon Prime medzinárodne 23. novembra.

Aftersun

Debut Charlotte Wellsovej ako scenáristky a režisérky prichádza. Vo filme Aftersun hrajú Francesca Corio a Paul Mescal ako 11-ročné dievča na dovolenke so svojím 30-ročným otcom koncom 90. rokov. Cestujú po diskotékach, arkádach a karaoke baroch tureckého letoviska, no je jasné, že Calum nie je až taký šťastný otec, akým sa snaží byť. V kinách sa príbehu dočkáme 18. novembra.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: IMDB, bbc.com | Foto: Warner Bros