Na počesť kráľovnej Alžbety II. tu nájdete najlepšie filmy o britskej kráľovskej rodine, ktoré nám pripomenú jej popularitu.

Pokiaľ ide o filmy o kráľovskej rodine, monarchia mala oveľa menšiu kontrolu nad kreatívnymi prvkami, predstavami a interpretáciami, ktoré ich tvorili. Preto často s niektorými inscenáciami zásadne nesúhlasili. Avšak vďaka tomu sú mnohé zobrazenia o to zábavnejšie pre divákov so záľubou v kráľovskej dráme. Tu je zoznam 5 najlepších filmov o kráľovskom rode z Veľkej Británie!

Henry V. (1989)

Kenneth Branagh nám predstavuje Kráľa Henryho V. Tento film z roku 1989 bol oslavovaný pre svoju krásu a rozprávanie o histórii, ktorá o stáročia predchádzala modernej monarchii. Dej sa odohráva počas storočnej vojny, kedy kráľ Henrich V. zaútočil na Francúzsko. Ponúka tiež aktualizovaný pohľad na Shakespearovu hru.

Elizabeth (1998)

Cate Blanchett je takmer dokonalá Alžbeta. Blanchett zosobňuje vlastnosti, ktoré sa najľahšie spájajú s kráľovnou. Začína kraľovať ako mladá a plná sebavedomia. Na konci filmu, čo je len rok po jeho začiatku, je však už podozrievavá voči ostatným a chrániaca seba a krajinu.

The Young Victoria (2009)

Hoci film nie je v niektorých ohľadoch taký pohlcujúci ako iné, uprednostňuje historickú presnosť pred dramatizáciou dôležitých udalostí. Práve preto je ale jedným z najlepších, najmä pre kráľovských historikov a zberateľov faktov. Emily Blunt je vo svojej úlohe presne taká, aká by mala byť mladá britská kráľovná.

The King’s Speech (2010)

V roku 1936 kráľ Edward VIII. všetkých prekvapil svojou abdikáciou. Okrem iného sa tým do centra pozornosti dostal aj jeho mladší brat. Kráľ Juraj VI. sa teda čoskoro ocitol na vlastnej korunovácii. Film ponúka dojemný pohľad na muža, ktorý nikdy nepredpokladal, že bude vládnuť národu.

Spencer (2021)

Spencer skúša ukázať to, čo mohla princezná Diana zažiť v rukách britskej kráľovskej rodiny. Aj keď nejde o tradičný životopisný film, je to príbeh, na ktorý sa len tak nezabúda.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: IMDB, ew.com | Foto: instagram.com/theroyalfamily