Košice 28. júla (TASR) – Zo zločinu ublíženia na zdraví spáchaného závažnejším spôsobom konania polícia obvinila 54-ročného muža z Košíc. Ten podľa doterajšieho vyšetrovania pred pár dňami surovo fyzicky napadol svoju 24-ročnú priateľku v rodinnom dome, kde spolu žili v jednej z obcí v okrese Košice-okolie.

Brutálnemu útoku podľa polície predchádzala slovná hádka a „asistoval“ aj alkohol. „Obvinený muž svoju priateľku udieral do rôznych častí tela, a to takou intenzitou, že mladú ženu odhodilo až do vedľajšej miestnosti a narazila do dverí vedúcich do špajze. Podľa predbežnej lekárskej správy mladá žena pri útoku utrpela ťažké zranenia a je hospitalizovaná v nemocnici,“ uviedla hovorkyňa.

Polícia podľa jej slov ihneď, ako sa o skutku dozvedela, podozrivého muža obmedzila na osobnej slobode a ten putoval do cely policajného zaistenia. Miesto udalosti polícia dôkladne zadokumentovala a zaistila stopy, ktoré už skúmajú experti.

Vyšetrovateľ predložil prokurátorovi podnet na vzatie obvineného do väzby, ktorý sudca akceptoval. „Obvinenému mužovi za tento zločin spáchaný surovým spôsobom a na chránenej osobe po dokázaní viny hrozí až 12 rokov vo väzení. Stíhaný je väzobne,“ konštatovala Mésarová.

Vzhľadom na citlivosť prípadu polícia neuvádza konkrétny názov obce, kde k udalosti došlo.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj: TASR, redakcia ČoJee!? / Foto: Freepik