Uplynulá nedeľa patrila freestyle spojeniu tancu a hudby, na ktoré sa prišli pozrieť stovky nadšencov z celého Slovenska. Na v poradí už treťom ročníku Red Bull Dance Your Style sa  cez víkend, 25.6., na nábreží pred Euroveou stretlo až 16 profesionálnych tanečníkov, ktorí divákov dostali do poriadneho varu! Nebolo azda nikoho, kto by si počas tanečných battleov nepodupkával nohou čo nehmkal známe vypaľovačky, na ktoré sa tancovalo.

Nekompromisnú porotu – teda všetkých divákov tanečnej šou – si nakoniec svojim talentom, dychberúcimi pohybmi a skvelou energiou získal tanečník Wavee, ktorý v súťaži reprezentoval štýl poppin.

Zmeškali ste? Celý report nájdete na stránke súťaže TU.

Prekvapivé, zábavné a fakt nerozhodné

Aj také bolo národné kolo ikonickej tanečnej súťaže, na ktorej sa spomedzi 16-tky talentovaných tanečníkov reprezentujúcich rôzne štýly prebojoval na svetové finále vo Frankfurte Patrik Wavee Lukács. Šou plná nečakaných hudobných peciek, mix tanečných štýlov, živelná atmosféra a tanečné esá, ktoré len tak neuvidíte ani v telke. Presne taký bol Red Bull Dance Your Style!

„Užil som si to minimálne na 100%! Už len to že som bol medzi dnešným výberom 16 tanečníkov pre mňa znamená veľa, fakt som nečakal, že dnes odídem ako víťaz. Bral som to ako každý iný batlle a tak to budem brať aj na svetovom finále,“ okomentoval víťaz národného kola Red Bull Dance Your Style, iba 16-ročný tanečník Wavee, ktorý sa tancu venuje už 6 rokov.

Podujatie si užil aj ambasádor Red Bull Dance Your Style Spunkey: „Dnes to bolo 12 z 10! Tretí ročník bol minimálne trikrát taký dobrý ako ten posledný, už teraz sa teším na ďalší rok. Víťaz si získal publikum hlavne svojou autenticitou, verím, že ju predvedie aj na svetovom finále vo Frankfurte!“

Priazeň divákov si okrem tanečníkov získal aj majster slova a tanečník Otec Mirec, ktorý divákov a súťažiacich celým podujatím sprevádzal: „Diváci, tanečníci, jednoducho všetci boli skvelí! Dnešná šou bola zážitkom nie len pre tanečníkov, ale aj pre samotných divákov. Je dôležité mať akcie kde je tanec tak blízko k ľuďom a kde sú do toho celého navyše zapojení. Brutálne dobré!“

Chcete vedieť viac? Pre čo najčerstvejšie informácie nie len o Red Bull Dance Your Style  sledujte @redbullsk na Instagrame a TikToku.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj: Daniela Kianicová RedBull / Foto: Red Bull Content Pool, Filip Nagy