Známa filmová a televízna herečka Anne Heche opustila tento svet, ale zanechala po sebe množstvo skvelých filmov a seriálov. Pripomeňme si spolu jej najlepšie herecké výkony.

Zosnulá herečka Anne Heche mala kariéru, ktorá trvala viac ako tri desaťročia.
Týždeň po tragickej autonehode herečku vo veku 53 rokov právoplatne vyhlásili za mŕtvu. Jej život a kariéra boli plné vzostupov a pádov. Napriek tomu sa znova a znova preukázala ako odhodlaná a statočná hviezda.

anne heche

Anne Heche verejne hovorila o sexualite a duševných chorobách desaťročia predtým, ako to bolo prijateľné. Jej zásluhy v týchto odvetviach sú teda rozmanité a jedinečné, ako jej samotný život. Nižšie uvádzame niektoré z jej najpamätnejších rolí.

Another World (1987-1991)

Počas svojej 35-ročnej kariéry Heche nominovali na tri ceny Emmy a jedno víťazstvo získala za túto drámu. Séria sa odohráva vo fiktívnom meste Bay City. Another World sa menej zameriava na konvenčnú drámu domáceho života a viac na exotické melodrámy medzi rodinami rôznych tried a filozofií.

If These Walls Could Talk (1996)

Slávne skúmanie práv na potraty od HBO, kde Heche hrá vysokoškoláčku, ktorá otehotnie s jej profesorom. Avšak keď sa rozhodne, že si dieťa nenechá, skončí uprostred hroznej streľby na miestnej klinike.

I Know What You Did Last Summer (1997)

Anne Heche pokračovala vo svojej kariére v roku 1997 malou, ale nezabudnuteľnou úlohou v tínedžerskom slasheri I Know What You Did Last Summer ako Missy Egan. Šlo o sestru muža, o ktorom Julie verí, že ona a jej priatelia omylom zrazili leto predtým. Missy je len v dvoch scénach, ale jej strašidelná prítomnosť je takmer nezabudnuteľná.

Six Days Seven Nights (1998)

Film sleduje redaktorku módneho časopisu Robin na akýchsi zásnubných mesiacoch so svojím novým snúbencom. Neočakávaná pracovná úloha vedie Robin k tomu, aby si najala ušľachtilého pilota Quinna, aby s ňou letel na Tahiti. Avšak keď úder blesku zostrelí ich lietadlo, ako sa s tým vysporiadajú?

Psycho (1998)

Režisér Gus Van Sant urobil všetko, čo mohol, aby nepokazil čaro klasického thrilleru Alfreda Hitchcocka. Herecký výkon Anne Heche zožal zmiešané recenzie, ale priniesol jej nomináciu na nielen cenu Razzie, ale aj cenu Saturn.

The Brave (2017-2018)

Keď Heche ako Patricia brilantne dostala tím z nebezpečenstva a zároveň pomáhala analytikom s problémami v práci, získala si srdcia nie jedného človeka. Osobný príbeh o strate jej syna dopĺňa príbeh postavy a zároveň poskytuje príležitosti pre Heche, aby vytvorila silné emotívne scény.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: IMDB, ew.com | Foto: IMDB | Video: youtube.com