Andrew Tate je v Rumunsku obvinený zo znásilnenia, obchodovania s ľuďmi ale aj vytvorenia zločineckého gangu na sexuálne zneužívanie žien!?

ilustračný obrázok

BUKUREŠŤ, Rumunsko (AP) – Andrew Tate vyhral v piatok žiadosť o prepustenie z domáceho väzenia, uviedol jeho hovorca.

Tate nebude môcť opustiť krajinu. Nemôže byť „v tesnej blízkosti žiadneho z ostatných obžalovaných a aj žiadneho zo svedkov alebo žiadnej z údajných obetí a ich najbližšej rodiny,“ uviedol vo vyhlásení jeho hovorca Mateea Petrescu.

„Tento pozitívny výsledok nám dáva istotu, že na obzore je priaznivejší vývoj,“ povedal Petrescu.

Rozhodnutie na odvolacom súde v Bukurešti prichádza po tom, čo prokurátori v júni formálne obvinili 36-ročného Tatea spolu s jeho bratom Tristanom a dvoma Rumunkami v rovnakom prípade. Všetci štyria boli zatknutí koncom decembra neďaleko Bukurešti a obvinenia proti nim popreli.

ilustračný obrázok

Rozhodnutie súdu hovorí, že všetci štyria obžalovaní podliehajú geografickým obmedzeniam. Obmedzenia ich obmedzujú na územia magistrátu Bukurešť a neďalekej župy Ilfov, pokiaľ nedostanú predchádzajúci súhlas sudcu.

Po 10 mesiacoch. 3 vo väzení a potom 7 doma. Po zhabaní aktív vo výške 15 miliónov eur. Po obvinení na základe ničoho. Spis bol odovzdaný sudcovi, ktorý ho označil za slabý a nepriamy. Bol som prepustený z domáceho väzenia. Musím však zostať v Rumunsku,“ písal sa príspevok na Twitteri Andrewa Tatea po piatkovom rozsudku.

Ak obžalovaní porušia podmienky svojich súdnych povinností, súd uvádza, že môžu byť vrátení do domáceho väzenia alebo preventívneho väzenia.

Bratia Tateovci, ktorí sú dvojitými občanmi Spojeného kráľovstva a USA, napadli rozhodnutie súdu z 18. júla držať ich v domácom väzení, keďže trestné konanie proti nim pokračuje. Bratia vyhrali koncom marca žiadosť o premiestnenie do domáceho väzenia po tom, čo strávili tri mesiace v zariadení policajného zaistenia.

DIICOT

Rumunská agentúra pre boj proti organizovanému zločinu DIICOT v júni požiadala sudcov o predĺženie domáceho väzenia po tom, čo agentúra začala trestné stíhanie.

Andrew Tate, ktorý bol obvinený z rozširovania konšpiračných teórií online tak nazbieral 7,5 milióna sledovateľov na Twitteri, opakovane tvrdil, že prokurátori proti nemu nemajú žiadne dôkazy a že existuje politické sprisahanie, ktoré ho má umlčať.

DIICOT tvrdí, že štyria obžalovaní vytvorili v roku 2021 zločineckú skupinu s cieľom „spáchať zločin obchodovania s ľuďmi“ v Rumunsku, ako aj v Spojených štátoch a Británii.

Sedem ženských obetí v prípade, povedal DIICOT, bolo nalákaných falošnými zámienkami lásky a potom prevezených do Rumunska, kde ich gang sexuálne zneužíval a vystavoval fyzickému násiliu. Jeden obžalovaný je obvinený z dvojnásobného znásilnenia ženy v marci 2022. Ženy boli údajne kontrolované „zastrašovaním, neustálym sledovaním“ aj tvrdením, že sú zadlžené, uviedli prokurátori.

Andrew Tate mal predtým zakázané na niekoľkých sociálnych sieťach prejavovať nenávistné prejavy aj názor, že ženy by mali niesť zodpovednosť za sexuálne napadnutie.

Niekoľko žien v Británii tiež žiada občianske žaloby, aby získali odškodné od Tatea, pričom tvrdia, že boli obeťami sexuálneho násilia.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj : apnews.com / FOTO : youtube.com