Príbeh podvodníčky Anny Delveyovej pred pár rokmi obletel celý svet, dnes si ho môžete pozrieť na Netflixe pod názvom Inventing Anna.

Nová dráma Inventing Anna o „falošnej dedičke“ Anne Delveyovej, známej ako Anna Sorokin nie je len o faktoch o jej podvode. Anne sa podarilo presvedčiť newyorskú smotánku o tom, že je superbohaté nemecké dievča, ale jej príbeh je rovnako o tom, ako sa stala legendou a vytvorila si vlastnú personu. Stala sa postavou 21. storočia, obklopenou novinármi, právnikmi, online kultúrou.  

inventing anna

Keď článok z New York Magazine z roku 2018 od Jessicy Presslerovej predstavil Annu svetu, vyvolal šialenstvo na sociálnych sieťach. Na súde v roku 2019 si Anna posilnila svoj status celebrity tým, že zamestnala stylistu aby ju obliekol do súdnej siene. Okrem toho ju samozrejme uznali vinnou v ôsmich bodoch obžaloby. Sorokin strávila takmer štyri roky vo väzení, až kým ju vo februári 2021 neprepustili. Táto sloboda však trvala krátko, pretože ju o šesť týždňov neskôr vzali do federálnej väzby za prekročenie dĺžky víz. Sorokin zostáva vo väzbe v New Yorku, kde bojuje proti deportácii do Nemecka.

Teraz prichádza dlho očakávaná deväťepizódová miniséria od Netflixu, ktorú vytvorila Shonda Rhimes. V hlavnej úlohe sa objavila príťažlivá Julia Garner ako Anna.

inventing anna

Aký názor má na tento seriál samotná Anna?

Reportérka Emily Palmer, ktorá sa venovala Sorokinovej finančným zločinom pre The New York Times, nedávno sledovala časti seriálu so Sorokinovou cez videorozhovor. Annu  očividne veľa z toho rozosmialo.

„Nemyslím si, že by som ľuďom toľko rozkazovala,“ povedala so smiechom.

„Osobne som sa cez to preniesla už veľmi dávno a absolútne nie som na tom istom mieste,“ pokračovala. „Ale tiež ma ovplyvňuje spôsob, akým ma vidí svet a čo si o mne ľudia myslia.“

Seriál Inventing Anna ponúka okrem Anninho príbehu i dostatok zaujímavých komentárov o modernom podnikaní.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: deseret.com, bbc.com | Foto: netflix

reklamahttps://www.parkovanieletisko.sk/