Kto je Joji, japonská internetová superstar, ktorá láme svetové rebríčky s Glimpse Of Us?

Prichádza Joji a jeho najnovší hit Glimpse Of Us! Spevák, ktorý sa pôvodne preslávil prostredníctvom služby YouTube, je na dobrej ceste, aby sa tento týždeň prvýkrát dostal do britskej Top 20.

Ak ste začiatkom polovice roka 2010 strávili veľa času na na YouTube, pravdepodobne viete, o kom hovoríme. Keďže Glimpse Of Us sa každým dňom stáva viac populárnejšie, poďme sa o ňom dozvedieť niečo viac!


Kto je Joji?

Joji je prezývka Georgea Kusunoki Millera. Joji je prevzaté z Millerovho japonského mena – Jōji Kusunoki Mirā. Miller sa narodil 18. septembra 1992, čiže má 29 rokov.

Pôvodne vychovaný v Osake v Japonsku, presťahoval sa do Spojených štátov, keď mal 18 rokov. Čoskoro začal úspešne nahrávať videá na YouTube; najmä prostredníctvom kanálov TVFilthyFrank, TooDamnFilthy a DizastaMusic.

Jedným z najpozoruhodnejších aspektov Jojiho internetovej kariéry bol jeho vplyv na Harlem Shake z roku 2013, protovirálny internetový trend, ktorý pomohol titulnej piesni od Baauera dosiahnuť číslo 3 vo Veľkej Británii a číslo 1 v USA.

Kedy začal Joji vydávať hudbu?

Joji v roku 2017 odišiel z YouTube a začal svoju kariéru ako spevák a skladateľ.

Podpísaním zmluvy s 88rising, hybridnou kombináciou manažérskej firmy a tradičnejšej nahrávacej spoločnosti, začal pomaly vydávať hudbu. Jeho debutový album Ballads I vyšiel v roku 2018 a nasledujúci album Nectar vyšiel v roku 2020.

Čo sa deje s Glimpse Of Us?

Stavajúc na pevných základoch práce so svojimi prvými dvoma albumami, z ktorých každý je úspešnejší ako ten posledný, zdá sa, že Joji pripravil pôdu pre skutočný prielom so svojím novým singlom.

Glimpse Of Us, ktorú napísal Joji a produkoval Connor McDonough, je tradičná klavírna balada, v ktorej spevák reflektuje spomienky na minulý vzťah prostredníctvom jeho aktuálneho. V mnohých vzťahoch ale vyvoláva svojou podstatou pochybnosti. To je aj jeden z dôvodov, prečo je tak populárna.

Od 10. júna bola pieseň prijatá takmer okamžite – raketovo stúpa nahor v Oficiálnom rebríčku singlov a minulý týždeň tiež debutovala priamo v Top 10 amerického Billboard Hot 100.

Ak sa Vám táto hudba páči, spevák nedávno ohlásil začiatok turné. Do Európy zatiaľ nemieri, ale budeme dúfať, že tu čoskoro zavíta.

joji

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: youtube, officialcharts.com | Foto: instagram.com/sushitrash

reklama