Globálny fenomén Money Heist je späť s kórejským nádychom. Money Heist: Korea – Joint Economic Area prichádza so zaujímavým geopolitickým zvratom.

V roku 2025 môžu Severokórejčania prejsť na juh a zožať bohatstvo kapitalizmu voľného trhu, ale v skutočnosti to zjavne nie je také ružové. Prichádza nová línia nerovnosti, ktorá vedie k vzniku skupiny zlodejov, ktorí sa chystajú uskutočniť lúpež.

Cieľom je tentokrát zjednotená kórejská mincovňa, kde lupiči plánujú vytlačiť dostatok peňazí na niekoľko životov.

Každý člen gangu je pomenovaný po rovnakých mestách a vedie ich tajomný profesor.

So španielskou sériou sa viac-menej zhodujú aj ich osobnosti. Tokio hrá s veľkou eleganciou Jeon Jong-seo. Jej severokórejská vojenská minulosť znamená, že stále ovláda zbrane, ale je tiež fanúšikom BTS.

Hviezda Squid Game Park Hae-soo hrá Berlína, chladného vraha, ktorý vyrastal v severokórejskom pracovnom tábore a pri pokuse o útek cez rieku na juh stratil matku.

Hacker s detskou tvárou Rio (Lee Hyun-woo) je zmesou bujarej neskúsenosti a skúseného sebavedomia, zatiaľ čo drzý Denver (Kim Ji-hoon) má viac svalov ako rozumu. Helsinki (tiež Kim Ji-hoon) a Oslo (Lee Kyu-ho) pôsobia na nerozoznanie. Ako pár sú však nezameniteľní.
Z podvodníčky Nairobi (Jang Yoon-ju) vyžaruje veselá márnomyseľnosť, ktorá pomáha odľahčiť celkovú atmosféru.

Park Myung-hoon ako Cho Young-min, riaditeľ úradu mincovne, dokonale odzrkadľuje Artura Romana.

Profesorovo žartovanie s Kim Yun-jin v úlohe krízového vyjednávača Seon Woo-jin je tiež jednou z najlepších častí série. Ak ste pozerali originál, spôsob, akým títo dvaja tancujú okolo seba, sa vám bude zdať neuveriteľne známy a pre fanúšikov to bude vítaný výlet spomienkami.

Vyzbrojená červenými kombinézami, maskami Salvadora Dalího a precíznym plánom sa séria podobá originálu Money Heist v celej svojej kráse. Je ťažké byť znudení pri sledovaní zdanlivo nemožnej lúpeže. Sériu vytvorili tak, aby bavila, a robí to s veľkou sebadôverou.

Predel medzi Severom a Juhom je opakujúcim sa motívom celej série. Od lupičov a policajnej pracovnej skupiny až po rukojemníkov sa neustále odkazuje na ich odlišné pozadie.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: netflix.com | Foto: instagram.com/haesoopark_officia, netflix

reklama