Marika Gombitová je legenda československej hudobnej scény. Jej výnimočný hlas a nádherne piesne sa stali nesmrteľnými. Mnoho ľudí sa však v istom období zmierilo s tým, že Marika sa na pódia pravdepodobne už nevráti. Jej koncertný návrat, ktorý postupne započal v roku 2016, je pre mnohých teda stále veľkým prekvapením!

Táto nesmierne talentovaná umelkyňa sa po rokoch na hudobnej scéne na isté obdobie stiahla z verejného života. Až po nejakom čase sa v roku 2016 rozhodla znova vrátiť pred živé publikum so svojím narodeninovým koncertom. Mimo to sa tiež objavila ako hosť na turné Mira Žbirku, čím mu splnila jedno z jeho najväčších želaní. Týchto dvoch umelcov spájalo celý život úprimné priateľstvo a veľký vzájomný obdiv. Českým divákom sa Marika Gombitová predstavila prostredníctvom vianočného koncertu v roku 2017 v Prahe. Následne sa objavovala ako hosť na rôznych akciách, a to napríklad na hudobných víkendoch, firemných akciách, plesoch, či na koncerte Karla Gotta v Bratislave.

Minulý rok mala Marika Gombitová naplánované koncerty v Bratislave a Košiciach. Z technických a organizačných dôvodov sa nakoniec koncert v Košiciach zrušil. Bratislavský koncert tak ostal jediným, na ktorom si ju fanúšikovia mohli vypočuť. Išlo o veľmi očakávané predstavenie s názvom Vyznanie Mariky Gombitovej. Odohralo sa pred zaplnenou NTC Arenou v Bratislave 18. decembra.

Až dva termíny v O2 Arene

Po úspešnom bratislavskom koncerte tentokrát mieri táto hviezda do Prahy. Tam vystúpi dokonca až s dvoma veľkolepými koncertmi, ktoré sa odohrajú 16. a 30. januára 2024. Miesto koncertu je O2 Arena, čo naznačuje očakávaný obrovský záujem. Vstupenky na túto živú šou budú k dispozícii v sieti Ticketportal a Ticketmaster od 3. mája 2023.

Tieto koncerty sú dôsledkom spomínaného úspešného vystúpenia v Bratislave. České publikum sa začalo dožadovať vlastného koncertu Mariky Gombitovej, ktorá sa im rozhodla toto želanie splniť. Dva rôzne termíny s výrazným odstupom od seba sú snahou vyhovieť všetkým fanúšikom, ktorým by sa jeden termín nehodil.

Koncerty sú pripravované s dôrazom na detail a veľká pozornosť sa venuje aj krásnym scénam. Na predstavení nebudú chýbať ani hviezdni hostia, ktorí zatiaľ ostávajú tajomstvom. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na veľkolepú šou, na ktorej zaznejú legendárne hity československej hudobnej scény.

Môže ťa zaujať!?

Zdroj: marikagombitovaofficial.com, o2arena.cz, ticketportal.sk / Foto: o2arena.cz