Juhokórejská dievčenská skupina Blackpink je dnes už známa na celom svete. Svedčí o tom aj fakt, že sa stala headlinerom Coachelly, jedného z najznámejších festivalov sveta. So svojím výkonom zožali členky veľký úspech a iba potvrdili, že ich popularita je skutočne zaslúžená!

Blackpink tento rok na Coachelle nevystupovali prvýkrát. V roku 2019 sa na tomto festivale predviedli tiež, vtedy však ešte neboli v úlohe headlinera. Napriek tomu predviedli skvelé vystúpenie, ktoré v návštevníkoch festivalu zanechalo skvelý dojem. Vtedy ešte fanúšikovia netušili s čím prídu tieto hviezdne dievčatá v roku 2023!

Celkovo si Blackpink tento rok ukradli na festivale väčšinu pozornosti. Dokonca sa viac ako 78% internetových postov súvisiacich s festivalom týkalo práve tejto skupiny. Dievčatá predviedli všetky svoje najväčšie hity, pričom každá členka zaspievala aj svoju sólovou pieseň. Obzvlášť skvelé ohlasy si získala Lisa, ktorá vystúpila so svojou veľmi populárnu piesňou Money. Všetky členky tak predviedli nie len svoj spevácky, ale aj tanečný talent. Ich vyžarovanie na pódiu ľudia ohodnotili ako jedno z najlepších zo všetkých zúčastnených interpretov. A to nie len čo sa týka výkonu skupiny, ale aj efektov a tanečníkov. Blackpink si pripravili v rámci svojho vystúpenia dokonca aj dronovú šou. Okrem tísiciek návštevníkov festivalu sledovalo ich vystúpenie aj viac ako 250 miliónov divákov cez online prenos.

Jackson Wang tiež zanechal dojem

Blackpink však neboli jediným umelcom pochádzajúcim z Ázie, ktorý si vyslúžil extrémnu pozornosť. Ich kolega, Jackson Wang z k-pop skupiny Got7, na Coachelle tiež prekvapil. Na festivale mal pripravený celý set, pričom časť z neho zaspieval s veľmi špeciálnym hosťom, ktorým bola Ciara. Na festivale predstavili aj svoju novú spoločnú pieseň s názvom Slow. Tesne po konci vystúpenia Jackson Wang tento singel aj oficiálne zverejnil.

Wang vystupoval na Coachelle aj minulý rok, vtedy však nemal priestor na kompletný vlastný set. Tejto možnosti sa dočkal až tohto roku, pričom zároveň tiež prepísal históriu. Stal sa totiž prvým čínskym hudobníkom, ktorý dostal pozvanie vystúpiť na tomto festivale s celým vlastným setom.

Zdá sa teda, že vplyv a popularita k-popu stále narastá. Už dlhšie ľudia z celého sveta poznajú najznámejšie k-pop hviezdy, pričom ich piesne roky dobíjajú svetové hudobné rebríčky. Tentokrát však k-pop začína zaslúžene kraľovať už aj svetovým hudobným festivalom! Extrémne prísny výcvik a množstvo tvrdej práce, ktorými si k-pop umelci musia prejsť, sa tak skutočne odzrkadľujú a oplácajú!

Môže ťa zaujať!?

Zdroj: allkpop.com, coachella.com, theguardian.com / Foto: youtube.com/BLACKPINK