Dvojčatá Josef a Jan Prasilovci založili hudobnú skupinu Amistat v roku 2012. Táto dvojica sa v súčasnosti po rokoch venovaných tvorbe hudby konečne dočkala skvelých úspechov. Počet ich fanúšikov rastie každým dňom a ich meno sa stáva čoraz viac známym.

Dvojčatá Jan a Josef Prasilovci pochádzajú z Nemecka a následne istý čas vyrastali aj v Taliansku. Ich rodičia pochádzajú z Českej republiky a z Austrálie. Neskôr sa presťahovali do Austrálie, kde strávili niekoľko rokov života. Spoločne založili skupinu Amistat a snažili sa ďalej naplno rozvíjať svoju hudobnú kariéru.

Tvrdá práca sa začína oplácať

Jan a Josef sa v roku 2019 sa opäť vrátili do Európy. Odvtedy venujú všetok čas hudbe a snažia dostať do povedomia ľudí. V rámci živých vystúpení často sprevádzali v úlohe predskokanov iných umelcov, medzi ktorými boli napríklad juhoafrický spevák Jeremy Loops či austrálska trojčlenná skupina Sons of the East. V roku 2019 Amistat vyrazili na svoje vlastné turné naprieč Európou a Austráliou. Po nútenej pauze spôsobenej protipandemickými opatreniami, v apríli tohto roku opäť vyrazili na turné s názvom Colour In Life. Väčšina koncertov z tohto turné sa úplne vypredala. U našich českých susedov sa kvôli veľkému záujmu dokonca koncert presúval aj do väčšej sály. Amistat tak zjavne na ľudí robia dojem a ich tvrdá práca sa im začína oplácať.

Práve naživo sa túto skupinu oplatí vidieť najviac. Akustické prevedenie ich skladieb má ešte väčší dopad než štúdiové verzie. Na súčasnom turné ich na živých predstaveniach sprevádzajú aj ich blízki priatelia, ktorí šou dopĺňajú o husle a bicie. Amistat vkladajú do svojich živých vystúpení skutočne veľa námahy a snažia sa, aby sa ich koncerty stali „bezpečným miestom, kde môžete byť, cítiť, liečiť sa a inšpirovať“.

V roku 2023 vydali Amistat štúdiový album s názvom Colour in Life, ku ktorému vydali v jari aj singel a videoklip. Na tomto albume sa nachádzajú ich úspešné hity ako ready now, anew či falling, ktoré určite stoja za vypočutie. Ich hudba je inšpirovaná ich vlastnými skúsenosťami zo života či s láskou, pričom si vo svojich textoch zakladajú na krásnych posolstvách. Väčšinu zo svojej hudby napísali na cestách a snažia sa ňou svojmu publiku predať úprimný odkaz. Týchto dvoch bratov spája silné puto, ktoré sa odzrkadľuje v ich spoločnej hudbe a na živých vystúpeniach sú Josef a Jan o to viac očarujúci.

Môže ťa zaujať!?

Zdroj: amistatmusic.com, whelanslive.com / Foto: youtube.com/amistatmusic