Minulý rok skupina BTS oznámila, že si dá pauzu od spoločných aktivít. Každý člen sa bude najprv venovať sólovým projektom a následne si splní povinnú vojenskú službu. Čo si pre nás členovia skupiny pripravili momentálne?

Napriek pauze skupiny ostávajú členovia BTS čo najviac aktívni v nádeji, že pomôžu fanúšikom prekonať čas, kým sa znova spoločne predstavia v roku 2025. Robia tak prostredníctvom sólových albumov, singlov, množstvom mediálnych vystúpení či dokonca aj individuálnych koncertov!

Jeden z mladších členov, Jimin, si pripravil pre fanúšikov sólový album s názvom FACE. Vydať by ho mal už 24. marca. Jimin s touto správou prišiel tesne predtým, ako Big Hit Music uverejnilo informáciu, že sa J-Hope rozhodol ako druhý v poradí nastúpiť na povinnú vojenskú službu. Tento album tak poskytne fanúšikom aspoň čiastočne spríjemnenie týchto smutných okamihov. Na hlavnom songu Like Crazy, ktorý sa bude na albume nachádzať v kórejskej aj anglickej verzii, spolupracoval Jimin okrem iných aj s RM, ktorý je lídrom BTS. Ďalej sa budú na albume nachádzať ďalšie štyri songy. Ešte pred oficiálnym vydaním albumu Jimin zverejní 17. marca song Set Me Free Pt. 2. Predtým sa tento umelec objavil tiež v singli VIBE, na ktorom spolupracoval so svojím starším kolegom Taeyangom z legendárnej skupiny Big Bang. 

Aj ďalší členovia ostávajú aktívni

Ostatní členovia však za Jiminom určite nezaostávajú. Najmladší Jungkook vydal koncom novembra song Dreamers, ktorý sa stal súčasťou FIFA World Cup Qatar 2022. RM, líder skupiny, sa o pár dní neskôr podelil so svetom o svoj album Indigo, ktorý zaznamenal ohromný úspech.

Ani filmové plátna neostali prázdne. J-Hope potešil fanúšikov dokumentárnym filmom o svojej hudobnej kariére. Priblížil tak divákom svoj život mimo reflektorov, podelil sa s procesom tvorby svojho albumu, ale aj s priebehom príprav jeho vystúpenia na festivale Lollapalooza, kde bol jedným z headlinerov. Začiatkom marca tiež vydal singel s názvom on the street. Spolupracoval na ňom s americkým rapperom J.Cole, čím si splnil jeden zo svojich snov. Týmto singlom chcel umelec vyjadriť svoje pocity voči fanúšikom a priblížiť im svoje umelecké začiatky, ktoré začali práve ako street dance.

Člen Suga sa zas pod svojím druhým umeleckým menom, Agust D, chystá už v apríli na sólové turné. V USA sa predstaví na piatich miestach a následne vyrazí do Ázie. Vstupenky sú kompletne vypredané, pričom sa vypredali už v exkluzívnom členskom predpredaji. Z tohto dôvodu nebude mať toto turné už ani žiaden generálny predaj. Suga tak dokazuje, že jednotlivé mená skupiny BTS sú rovnako silné ako celá zostava!

Turné SUGA | Agust D / Zdroj: soompi.com

Okrem týchto oficiálnych aktivít môžeme sledovať členov BTS aj na sociálnych sieťach, kde sú tiež poriadne aktívni. S fanúšikmi ostávajú v kontakte, a to prostredníctvom príspevkov, živých videí alebo tanečných videí. Člen V sa tiež v súčasnosti pravidelne objavuje v reality show Jinny’s Kitchen. Takýmto spôsobom si azda fanúšikovia ani nestihnú všimnúť neprítomnosť niektorých členov.

Môže ťa zaujať!?

Zdroj: soompi.com, billboard.com / Foto: youtube.com/@HYBELABELS