Dillon Helbig, žiak druhého ročníka z Idaha, napísal 81-stranovú knihu o svojich dobrodružstvách „Crismis“. Teraz to chcú skúsiť aj iné deti.

Dillon Helbig napísal knihu o Vianociach a cestovaní v čase. Teraz je veľmi žiadaná v miestnej knižnici. Vďaka nej inšpiroval ďalších potenciálnych mladistvých autorov.

Počas vianočných prázdnin Dillon Helbig napísal knihu. Chcel len, aby si ju všetci prečítali.

Strávil nad ňou dlhý čas – štyri dni – a zaplnil 81 strán prázdneho denníka bohato ilustrovaným príbehom o tom, ako cestuje späť v čase po výbuchu hviezdy na vrchole jeho vianočného stromčeka.

Keď ho jeho stará mama koncom decembra zobrala do pobočky Ada Community Library v Boise pri Lake Hazel, jedinú kópiu svojej knihy vložil na poličku s beletriou.

V priebehu nasledujúceho mesiaca sa vďaka sérii okolností stala kniha jedným z najvyhľadávanejších titulov knižnice a inšpirovala aj deti v Boise, aby napísali svoje vlastné príbehy.

Kniha „The Adventures of Dillon Helbig’s Crismis“ pritiahla do konca januára takú pozornosť, že na čakacej listine bolo 56 ľudí, ktorí si knihu chceli pozrieť.

Ak by si knihu každý ponechal štyri týždne, čo je maximálny čas na vypožičanie, posledná osoba na zozname by musela čakať na prečítanie Dillonovho príbehu viac ako štyri roky.

Knihovníci zadali knihu do svojho katalógového systému, ale kategóriu vydavateľa nechali prázdnu. Presunuli ju tiež zo sekcie beletrie a umiestnili vedľa grafických románov, keďže má množstvo ilustrácií na celú stranu.

reklama

Dillon píše „komiksové knihy“ od svojich 5 rokov, ale táto je určite jeho najúspešnejšia.

Po správe o Dillonovom literárnom triumfe v januári informovali The Idaho Press a KTVB. Jeho spolužiaci mu povedali, že ich inšpiroval k napísaniu vlastných kníh.

dillon ako číta knihu

Vydavatelia kontaktovali knižnicu ohľadom oficiálneho vydania knihy. Knihovníci plánujú urobiť aj ďalšie kópie knihy.

Pani Helbig povedala, že pri všetkej pozornosti, ktorú jej syn dostáva, sa rozhodol, že sa chce stať autorom.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: nytimes.com | Foto: nypost, ktvb, people