Polícia navrhuje väzbu pre 60-ročného Dušana D., ktorý opitý spôsobil v nedeľu (2. októbra) tragickú nehodu v centre Bratislavy s piatimi obeťami. Vodiča obvinili z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

,,Na základe doterajšej dôkaznej situácie došlo k zmene právnej kvalifikácie a následne bolo zo strany vyšetrovateľa bratislavskej krajskej kriminálky vznesené obvinenie z trestného činu všeobecného ohrozenia,“ spresnil Szeiff.

Obvinený, ktorý pred jazdou požíval alkohol, zišiel podľa polície vo vysokej rýchlosti počas jazdy v centre Bratislavy mimo vozovky na zastávku mestskej hromadnej dopravy Zochova:

,,Tam sa v tom čase nachádzalo približne 40 ľudí, pričom došlo k zrážke vozidla s osobami,“ uviedol hovorca.

Prezident Policajného zboru Štefan Hamran prezradil, že vodiča podrobili dychovej skúške s výsledkom 1,6 promile alkoholu. Zároveň priznal, že vodič sa po nehode správal konfrontačne.

V dôsledku zrážky bezprostredne na mieste zahynuli až štyria ľudia. Traja boli v kritickom stave prevezení do nemocníc, ďalší traja utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach. V pondelok (3. októbra) zomrela piata osoba, ktorú hospitalizovali v nemocnici. Išlo iba o 21-ročné dievča. Medzi obeťami boli hlavne študenti Univerzity Komenského v Bratislave a Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Jeden zo zranených zostáva aj naďalej v kritickom stave.

Polícia deklaruje, že venovala maximálny dôraz všetkým potrebným procesným úkonom s cieľom zaistenia všetkých potrebných dôkazov:

,,Na základe toho bola zabezpečená potrebná dôkazná situácia umožňujúca vzniesť obvinenie konkrétnej osobe,“ skonštatoval na záver Szeiff.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR / redakcia | Foto: facebook.com/policiaslovakia