Povedzme si pravdu, koho z nás nefascinujú seriály so zombie tematikou? Videli ste už niektorý zo seriálov na tomto zozname?

Ľudia predpovedajú koniec sveta už veľmi, veľmi dlho. Doposiaľ ale nikdy nemali pravdu. To však neodradilo novodobých predpovedateľov apokalypsy. Za posledné dve desaťročia rapídne stúpol počet kníh, televíznych seriálov a filmov, ktoré zobrazujú postapokalyptický svet. Veľkým favoritom je téma zombie.

kingdom

Čo ľudí na príšerách zvaných zombie tak priťahuje? Predstavujú túžbu po opätovnom spojení sa s ľudstvom. Väčšinu z nás zaujíma umenie prežitia. Zvládol by som to aj ja? To sa často pýtame pri pozeraní. Je pravdou, že nás tiež priťahuje násilie. Preto máme tak v obľube napríklad aj športy či kriminálky. Radi sa bojíme! Zombie príbehy navyše pomáhajú zmierniť stres. Na koniec je podstatné povedať, že zombie príbehy v nás vyvolávajú pocit nádeje.

Tu je teda zoznam seriálov, ktoré by sa fanúšikom zombie apokalypsy mohli páčiť! Koľko z nich ste videli?

The Walking Dead

Po zombie apokalypse sa preživší držia nádeje tým, že sa spoja, aby zviedli boj o vlastné prežitie. Jeden z najpopulárnejších zombie seriálov, ktorý začal vychádzať v roku 2010.

Kingdom

Zatiaľ čo podivné chýry o chorom kráľovi zachvacujú kráľovstvo, korunný princ sa stáva jedinou nádejou proti záhadnému moru, ktorý zachváti krajinu. Pre ľudí, ktorí sa neboja dať historickým seriálom šancu.

In The Flesh

Štyri roky po Povstaní začne vláda rehabilitovať Nemŕtvych pre návrat do spoločnosti, vrátane tínedžera Kierena Walkera, ktorý sa vracia do svojej malej dedinky v Lancashire, aby čelil nepriateľskému prijatiu, ako aj svojim vlastným démonom.

in the flesh

Sweet home

Hyun, samotár, stredoškolák, ktorý pri strašnej nehode prišiel o celú rodinu, je nútený opustiť svoj domov a musí čeliť novej realite, v ktorej sa monštrá snažia vyhladiť celé ľudstvo. Teraz musí bojovať proti všetkým prekážkam a pokúsiť sa pretekať s časom, aby zachránil to, čo zostalo z ľudskej rasy, kým nebude príliš neskoro.

iZombie

Liv Moore má sľubnú kariéru v medicíne a snúbenca. Keď ide na párty na lodi, veci sa hrozivo pokazia. Po tom, čo ju niekto poškriabe, sa zmení na zombie. To jej obráti život naruby.

All of us are dead

Pre študentov strednej školy je bežný školský deň. Až kým sa študentka nevráti z vedeckého laboratória nakazená neznámym vírusom. Keď sa infekcia šíri mimo školy a po celom polostrove, armáda zúfalo vypočúva psychotického učiteľa vied, ktorý to všetko začal. Medzitým jeho študenti bojujú o prežitie, kým nepríde pomoc. Dočkajú sa jej?

Pushing Daisies

Cukrár s mocou priviesť mŕtvych ľudí späť k životu rieši záhady vrážd so svojou vzkriesenou láskou z detstva, cynickým súkromným detektívom a zaľúbenou čašníčkou. Trochu iný pohľad na svet živých mŕtvych. Pre ľudí, ktorí preferujú menej násilia a viac zábavy.

pushing daisies

Santa Clarita Diet

Sheila a Joel sú ženatí realitní agenti, ktorí žijú a pracujú v Santa Clarite v Kalifornii. Keď Sheila zomrie, ich život naberie temný spád.

Zombie Detective

Kim Moo-Young je už 2 roky zombie. Aby prežil, napodobňoval manierizmy ľudí v dedine. Rozhodne sa však odísť do mesta, kde si otvorí detektívnu kanceláriu. Tam začne pracovať ako súkromný detektív. Napriek všetkému sa snaží žiť s ľuďmi a získať späť svoju spomienky.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: imdb, netflix, livescience.com | Foto: imdb, facebook.com/PushingDaisies, instagram.com/thecwizombie, instagram.com/amcthewalkingdead, instagram.com/netflixkr, hancinema.net

reklama