Éra britského herca Daniela Craiga v role Jamesa Bonda skončila. Kto bude ďalším agentom tajnej služby, ktorý si obuje topánky 007?

Pôsobenie 53-ročného herca Daniela Craiga v čiernom smokingu ako slávny James Bond odznelo v roku 2020, keď sa na plátnach kín objavil film No Time to Die. Ide o 25. bondovku v poradí. Teraz ho však nahradí niekto iný! Kandidátov je neúrekom, máme si z čoho vyberať. Kto je schopný najlepšie stvárniť úlohu najznámejšieho agenta v dejinách kinematografie?

Idris Elba

Britský herec Idris Elba sa pre hlavnú rolu hodí hneď z niekoľkých dôvodov. Je vysoký, šarmantný a vyžaruje z neho sexepíl. Mínusom je hercov vysoký vek. Možno už jeho chvíľa pominula, predsa len je o štyri roky mladší ako Craig.

Jamie Dornan

Severoírsky herec známy ako Christian Grey z filmovej série 50 Shades of Grey sa svojou dominanciou hrnie aj do tejto výzvy. Jeho vlastnosti dobre zapadajú do postavy Bonda. Je úspešný, sebavedomý a presvedčivý. Časopis Vogue ho dokonca označil za jedného z najväčších mužských modelov všetkých čias. Mínusom je príliš veľký risk, že si ho diváci budú spájať s jeho predchádzajúcou rolou.

Robert Pattinson

Anglický herec si už obliekol kabát upíra aj Batmana, prečo by nezvládol zahrať agenta? Pattinson od skončenia trháku Twilight podstatne rozvinul svoj herecký repertoár a vybral si množstvo náročných nezávislých úloh, z ktorých každá ovplyvnila jeho herecký štýl. Superhrdina mu žiaden problém nerobil, superšpión teda bude hračka. Nevýhodou je ale humor, ktorý Pattinsonovi očividne chýba, a ten sa v bondovkách v poslednej dobe očakáva.

Jonathan Bailey

Hviezda seriálu Bridgerton, ktorého druhá séria prichádza na Netflix 25. marca, má silný herecký rodokmeň prostredníctvom divadla a televízie. Práve rola Anthonyho Bridgertona mu dopomohla k tomu, aby sa jeho meno dostalo do pozornosti širšieho publika. Veľkým plusom je jeho vek a vzhľad. Je všestranný, vtipný a fyzicky zdatný. Otázka však znie, či je pripravený stvárniť skúseného a drsného Bonda?

Tom Hardy

Britský herec má obrovskú výhodu, pretože 20. septembra 2020 bolo oznámené, že Hardy už bol obsadený do tejto úlohy po údajnom konkurze v júni. Ako Bond mal byť odhalený v novembri pri vydaní spomínaného filmu No Time to Die, to sa však nestalo. Aj napriek tomu je stálou súčasťou najpravdepodobnejších troch najlepších kandidátov pre rolu Jamesa Bonda. Je príťažlivý a neskutočne talentovaný, bude to stačiť?

Regé-Jean Page

Ďalšia hviezda Bridgertonu tzv. Simon Basset, vojvoda z Hastingsu. Lámač ženských sŕdc nielenže dobre vyzerá, ale jeho kostým v netflixovom seriáli naznačuje, že obliecť ho do smokingu agenta by bolo ako eso v rukáve. Bridgerton je ale úplne iný svet ako sú bondovky, dokáže Page prekonať svoje herecké limity?

Michael B Jordan

Američan v úlohe agenta britskej tajnej služby? Ako už vieme, farba pleti tu nehrá žiadnu rolu, možno ani jazyk nebude žiadnou prekážkou. Jordan je však skutočne nadaný herec, dôležitý je v tomto prípade britský prízvuk. Keď mohla americká herečka Kristen Stewart stvárniť princeznú Dianu, prečo by teda Jordan nemohol stvárniť Jamesa Bonda?

Tom Holland

Mladý 25-ročný herec, ktorý sa preslávil ako novodobý Spider-Man, túži byť novým Jamesom Bondom. Dokonca priznal, že v obleku vyzerá celkom dobre. Je to jeden z najobľúbenejších idolov na planéte, sympatický a vtipný herec má silnú základňu fanúšikov. Hlavným problémom je, žiaľ, jeho vek. Holland hrá najmä tínedžerov a Bond je zvyčajne veterán s dlhoročnými skúsenosťami. Tom si preto musí počkať ešte dobrých pár rokov, kým bude vhodným kandidátom.

Tom Hiddleston

Hiddleston už dosiahol úspech v hraní očarujúceho špióna. Zapôsobil na kritikov a pritiahol si obrovské publikum ako Jonathan Pine v seriáli The Night Manager. Je vysoký, sympatický a má rovnako vybudovanú pevnú fanúšikovskú základňu vďaka svojej úlohe ako Loki. Otázne je, či by mal chuť si zahrať špióna aj tentokrát?

Harry Styles

Mladý spevák sa v poslednom čase náhli viac do hereckého sveta ako na pódiá a koncerty. Vojnový film Dunkirk dokázal, že Harrymu je súdená aj herecká kariéra, ale to neznamená, že aj rola Jamesa Bonda.

Ďalší kandidáti:

 • Cillian Murphy známy z obľúbeného seriálu Peaky Blinders.
 • Luke Evans, ktorý si zahral vo flimoch ako Rýchlo a zbesilo, Kráska a zviera či Hobbit.
 • Orlando Bloom, ktorého preslávila rola Willa Turnera vo filme Piráti z Karibiku.
 • Jamie Bell sa objavil vo filmoch ako Rocketman, Tintinove dobrodružstvá a Billy Elliot.
 • Sam Heughan si zahral vo filmoch Bláznivé Vianoce či Špión, ktorý ma dostal.
 • Michael Fassbender sa objavil v snímkach X-Men, Snehuliak, Hanba, Jana Eyrová, ale aj v akčnom dobrodružnom filme Assassin’s Creed.
 • Richard Madden známy z filmov ako Eternals, Popoluška, 1917 a taktiež spomínaný Rocketman.
 • James Norton, ktorý si zahral vo filmoch ako Nowhere Special, Mr. Jones, Malé ženy, Hampstead a v horore Things Heard & Seen po boku Amandy Seyfriedovej.
 • Riz Ahmed sa objavil v snímkach ako Encounter, Mogul Mauglí, Zvuk metalu a tiež vo filme Venom po boku vyššie spomenutého herca Toma Hardyho.
 • Henry Cavill známy z filmov ako Muž z ocele, Vojna bohov a v dobrodružnom filme Enola Holmes si zahral Sherlocka.
 • Aidan Turner sa objavil vo filmoch ako Hobbit, Poldark, Leonardo i v seriáli Cena za ľudskosť.
 • Nicholas Hoult, ktorý si zahral v snímkach ako Mad Max, X-Men či Jack, zabijak obrov.
 • Damian Lewis sa preslávil napríklad zo seriálov ako Homeland a Bratstvo neohrozených.
 • David Oyelowo známy z drám ako The Water Man a Selma, tiež z trileru The Girl Before.

Jane Bond?

Medzi kandidátov sa prekvapivo dostalo aj ženské meno, a to Gillian Anderson. Obsadiť Gillian ako prvú ženu v role Jamesa Bonda by bol osviežujúcim a originálnym nápadom, ale pozdával by sa aj fanúšikom? Nuž, kreativite sa medze nekladú.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: gq-magazine.co.uk | Foto: pixabay.com, pinterest.com, insider.com & express.co.uk | Ilustračný obrázok: ČoJee!?