Kráľovná Alžbeta vydala svoju vlastnú značku korenín vrátane paradajkového kečupu a hnedej omáčky (čo je ako steaková omáčka). Produkty sa vyrábajú na panstve Sandringham 95-ročného panovníka v Norfolku s použitím surovín z pôdy.

Kečup, ktorý predávajú ako „ideálny na raňajky alebo kedykoľvek počas dňa,“ ochutili datľami, jablkovou šťavou a korením, zatiaľ čo hnedú omáčku naplnili „octom a korením“. Koreniny tiež prichádzajú s kráľovskou cenovkou: viac ako 9 dolárov za 10 oz. sklenená fľaša. Aj keď sa uvedenie produktu na trh môže zdať neočakávané, o kráľovnej sa hovorí, že je fanúšikom hamburgerov, takže palácová kuchyňa je pravdepodobne dobre zásobená koreninami. Bývalý kráľovský šéfkuchár Darren McGrady však povedal, že panovníčka uprednostňuje svoj burger bez žemle, jedený nožom a vidličkou a podávaný s brusnicami namiesto kečupu, čo viedlo k tomu, že Foodhub vytvoril na jej počesť „Ma’amburger“.

Queen Elizabeth (a Rumored Burger Fan!) Launches Her Own Ketchup Using  Ingredients from Sandringham
Foto: BAV MEDIA/SPLASHNEWS.COM

Toto nie je prvý pokus kráľovnej o jedlo a nápoje. V roku 2020 Buckinghamský palác uviedol na trh svoj vlastný gin s mnohými ingredienciami pochádzajúcimi priamo z dvora londýnskeho domu kráľovnej Alžbety, po ktorom nasledoval gin vyrobený v Sandringhame, ktorý obsahuje ovocie Sharon pestované v Walled Garden. Minulý rok kráľovná schválila predaj radu piva uvareného z rastlín pestovaných na jej panstve v Sandringhame. Zápary sa dodávajú v dvoch variantoch: za studena filtrovaná, tradičná anglická „horká“ a silnejšia Golden IPA, ktorú obchod so suvenírmi opísal ako „jedinečne prírodnú“.

Queen launches own brand ketchup and brown sauce | Daily Mail Online
Foto: BAV MEDIA/SPLASHNEWS.COM; CHRIS JACKSON/GETTY IMAGES

Pre zaujímavosť…

Zdroj: people.com | Foto: BAV MEDIA/SPLASHNEWS.COM; CHRIS JACKSON/GETTY IMAGES