Obeťou podvodníka sa stala aj dôverčivá 54-ročná Bratislavčanka. Mužovi, ktorý ju v minulosti kontaktoval ako vojak armády OSN slúžiaci v Jemene, poslala postupne celkovo 250.000 eur. Polícia preto opätovne apeluje na obozretnosť a rozvážnosť.

Bratislavčanku kontaktoval muž ešte v novembri 2022 cez sociálnu sieť. Predstavil sa ako vojak armády OSN slúžiaci vo vojenskom tábore v Jemene. Tvrdil tiež, že má syna študujúceho v Škótsku. „O komunikácii s týmto mužom sa žena zdôverila aj svojmu partnerovi, avšak informáciu o postupnom posielaní finančných prostriedkov zamlčala,“ priblížil Szeiff s tým, že až začiatkom januára 2023 nadobudla presvedčenie, že ide o podvod a prišla na policajné oddelenie podať trestné oznámenie.

Polícia preto opätovne upozorňuje, že „počítačovo zruční podvodníci“ dokážu pôsobiť dôveryhodne a legenda o americkom vojakovi na misii bola úspešne použitá už vo viacerých prípadoch. Poškodené ženy, ktoré naleteli, prišli o nemalé finančné sumy. Polícia preto odporúča rozvážnosť na sociálnych sieťach a neposielať peniaze neznámym osobám.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj: TASR, redakcia ČoJee!? / Foto: Freepik