Polícia zo Žiaru nad Hronom prešetruje prípad násilnej bitky medzi dvoma tínedžerkami, ktorej zábery sa v uplynulých dňoch objavili na internete. Ako na sociálnej sieti informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici, osoby z videa sa už podarilo stotožniť.

Prvé výsluchy sa uskutočnili v utorok, t. j. 1. februára. Polícia ďalej uviedla:

,,Bezodkladne boli do preverovania obsahu videa zapojené príslušné útvary polície z okresu Žiar nad Hronom. Okamžite sa začala operatívna činnosť s cieľom zistenia všetkých podrobností vedúcich k stotožneniu osôb, ako aj k objasneniu okolností, za ktorých v daný večer k incidentu došlo.“

Na predmetnom videu má byť podľa polície zachytená fyzická potýčka medzi dvoma mladými dievčatami vo veku 15 a 16 rokov. K tej malo dôjsť pred zrakmi ďalších mladých ľudí, ktorí si incident natáčali bez toho, aby násiliu zabránili. Pre uskutočňované vyšetrovanie polícia bližšie informácie zatiaľ neposkytla.

Násilie sa čoraz viac stáva neželaným „hitom“ internetu

Len prednedávnom Slovenskom otriasol prípad brutálnej šikany 11-ročného dievčaťa v Miloslavove, ktoré zbili a opili jej tzv. kamaráti. Teraz sa na internete objavilo ďalšie VIDEO zachytávajúce kopance medzi rovesníčkami. Bitka sa mala odohrávať pred miestnym pohostinstvom. Tínedžerky sa okrem toho ťahali za vlasy a surovo do seba udierali päsťami. Takto sa majú prezentovať mladé dámy? Ostatní, ktorí boli prítomní pri útoku, si celý incident nahrávali, rovnako ako pri vyčíňaní v Miloslavove.

Zábery z videa sa dostali aj k matke dobitej dievčiny. Tá len s hrôzou pozerala, čím všetkým si musela prejsť jej dcéra. Zaujímavosťou je, že zvrátený prípad sa odohrával pred ľuďmi, ktorí si bitku doslova užívali.

,,Prosím vás, zdieľajte toto video, nech spravodlivosť sa vykoná. Dnes je to moje dieťa, zajtra môže byť vaše. PS: neprajníkom odkazujem, že spravodlivosť si vás nájde, a keď nie ona, ja určite!!!“ napísala matka k zverejnenému videu.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR / redakcia | Foto: FB / Polícia SR