Filmov o vychádzajúcich hudobných talentoch vzniklo naozaj už veľa. Napriek tomu nemožno povedať, že by ich popularita klesala. Svedčí o tom aj novinka A Beautiful Life z dánskej filmovej produkcie, ktorú Netflix uviedol minulý mesiac.

Film A Beautiful Life hovorí príbeh o sympatickom Elliottovi, ktorý pracuje ako rybár a svoj život žije pokojným a nenápadným spôsobom. Nemá žiadnu rodinu, ani veľa priateľov. Jeho jediný kamarát Oliver má tendenciu zapliesť sa do problémov, ktoré po ňom Elliott zvyčajne napráva. Presne to sa stane aj v jeden večer, počas ktorého Elliot musí zaskočiť za Olivera na hudobnom vystúpení. Vtedy všetkých prekvapí svojím výnimočným talentom. Všimne si ho aj vysoko postavená hudobná producentka Suzanne, ktorá mu ponúkne jedinečnú šancu obrátiť svoj život naruby. Elliotta tak čaká komplikovaná cesta na vrchol slávy, pričom na nej musí bojovať aj so svojimi vlastnými démonmi. Unesie Elliott nátlak ohromnej popularity a neprajnosť žiarlivých ľudí okolo seba?

Príbeh tohto filmu síce je možno trochu ohraný, no jeho spracovanie je celkom podarené. Najzaujímavejším na ňom je však určite herecké obsadenie. Ide totiž o úplne neopozerané herecké tváre, ktoré ste pravdepodobne ešte nevideli, keďže ide o škandinávskych hercov. Okrem toho, že všetci predvádzajú skvelé herecké výkony, najväčším plusom je pravdepodobne hlavný herec. Christpher Lund Nissen, vystupujúci pod menom Christopher, je dánsky spevák, ktorý sa úspešne venuje hudobnej kariére už od roku 2011. Práve tento fakt pridáva tomuto filmu presne to, čo potrebuje. Úžasný hudobný talent a skutočne fantastický hlas v spojení s romantickými baladami očarí každého diváka. V prípade, že vás niektoré piesne z filmu oslovia, môžete ich nájsť už na všetkých streamovacích platformách.

Pokiaľ si teda chcete pozrieť jednoduchý romantický film, ktorý však prináša na stôl aj tragické témy zo života, film A Beautiful Life môže byť pre vás to pravé. K tomu celému si vychutnáte aj vynikajúci hlas hlavného protagonistu a veľmi podarené hudobné počiny, ktoré vznikli priamo pre tento film.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: netflix.com, IMDb.com, movieweb.com / Foto: youtube.com/christophermusiccom