Prešlo len pár dní a ďalšia letná skladba, ktorá nesie názov „Prestupná stanica“, sa obratom dostala do trendov. Tomy Kotty, výborný moderátor a nezameniteľný hlas v rôznych featoch, iba nedávno predstavil svoje nové EP, tzv. NO F*CKIN POSE!

Tomy Kotty začal predaj svojho nového EP nesmierne úspešne, o čom svedčí aj skutočnosť, že si musel nechať vyrobiť ďalšie kusy EP kvôli obrovskému záujmu, keďže jeho fanúšikovia ho rozobrali už počas predpredaja.

Prvá klipová ochutnávka „Takých už bolo“ sa nesie v znamení poriadneho rapového nákladu, v ktorej mu zahosťoval mladý talent Osem. Skladba vznikla v produkcii Hoodiniho s mix mastrom od Fillipiana. Ide o štartovací song nového EP, kde možno nájsť ďalšie štyri skladby vrátane vyššie spomínanej „Prestupnej stanice“, ktorej vizuál vznikol v prímorskom prostredí Chorvátska. O videoklip sa postaral Martin Miko z Illuminate.

Kde našiel inšpiráciu?

Pri tvorbe skladieb na EP sa Tomy nechal inšpirovať hudbou zahraničných kapiel 70-tych rokov. Výsledkom je dobre zvládnutá kombinácia rockového a rapového hudobného štýlu.

,,Pri tvorbe skladby Prestupná stanica ma inšpirovala žena, ale musím povedať, že dnes je to už fiktívny príbeh, ktorý sa nikdy nestal,“ prezradil Tomy Kotty.

,,Inšpiráciou pre jednotlivé songy bola hudba. Snažil som sa nedostať celý album do gýču, ale ísť si svojou líniou, ktorá by spájala jednotlivé žánre. Nechcel som, aby niečo bol vyslovene rock, ani rap, ani funk. Chcel som, aby sa našlo najlepšie možné východisko ako spojiť viaceré žánre dokopy, aby sa vytvoril sound, ktorý bude verný mojej vízii a toho, čo sa snažím odprezentovať,“ vysvetľuje Tomy proces tvorby.

Buď teraz alebo nikdy!

Samotné EP trvalo Tomymu spraviť 10 rokov. Samozrejme, táto dlhá linka sa ťahá od prvotného nápadu na EP. Nahrávanie a vychytávanie NO F*CKIN POSE! trvalo približne rok a pol, pričom sa raper vyjadril, že na vydanie nastal ten pravý čas.

,,V minulosti som sa už veľakrát snažil spraviť EP, bohužiaľ to vždy padlo. Práve preto som si povedal, že k tomuto momentu už nedôjde, čiže to bolo teraz alebo nikdy. Som nesmierne rád, že sme dali dokopy silný tracklist, ktorý chcem zdieľať s ľuďmi. Tentokrát som si dával veľmi pozor, aké spolupráce si vyberiem. Tým, že pre mňa ide o prelomový projekt, som potreboval na projekt dostať ľudí, čo sa budú môcť priblížiť mojej vízii. V minulosti som rozdával mnohokrát feat ľuďom bez rozmýšľania, teraz to už bolo inak a myslím si, že Refew aj Osem sú na EP perfektní,“ dodal na záver.

O tom, že ho ľudia v komentároch prirovnávajú k mladému Müllerovi niet pochýb, keďže Tomy a jeho hlas je jedinečný svojho druhu na Slovensku.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: PR/Brand manažér Jana Trellová & rukahore.sk | Foto: instagram.com/tomykotty | Video: YouTube