Prvá séria komediálno-dramatického seriálu Never Have I Ever mala premiéru na Netflixe v apríli 2020. Každé leto počas nasledujúcich troch rokov sa fanúšikovia dočkali ďalšej série. Poslednýkrát sa tak stalo 8. júna tohto roku, keď bola zverejnená finálna séria.

Počas svojho vysielania sa seriál Never Have I Ever dočkal veľmi pozitívnych hodnotení, pričom sa berie do úvahy aj snaha o prelomenie kultúrnych stereotypov. Ide o príbeh mladej študentky indicko-amerického pôvodu, čo umožňuje seriálu bohatú reprezentáciu indickej kultúry. Okrem toho sa s pozitívnymi ohlasmi stretol aj vďaka postave hlavnej hrdinky Devi. Tá je až prekvapivo priamočiara, odvážna a nebojí sa ísť si za svojím. Hoci sa počas svojho dospievania zamotá až do absurdného množstva problémov, so všetkými sa vyrovnáva s očarujúcim odhodlaním.

Príbeh sa teda točí z väčšej časti okolo mladej stredoškoláčky Devi, ktorú na ceste za dospelosťou postretne mnoho komplikácií. Najhoršou z nich je bez pochyby náhla smrť jej otca, ktorý zomrel priamo pred jej očami. Hoci Devi pravidelne navštevuje svojho terapeuta, s touto traumou sa vyrovnáva aj skutočne svojským spôsobom. Často sa ocitne vlastnou vinou v naozaj zložitých situáciách, pričom ju neobchádzajú ani typické záležitosti spojené s dospievaním. Či už ide o štúdium, priateľstvá, alebo prvé lásky. Devi sa počas štyroch sérií takmer stále krúti v milostnom trojuholníku medzi ňou a jej spolužiakmi, Paxtonom a Benom.

Dokonalé stvárnenie postáv

Postavu Devi vynikajúco stvárnila mladá herečka Maitreyi Ramakrishnan. Vdýchnuť takejto postave život dôveryhodným spôsobom si vyžaduje veľa snahy, a táto herečka to zvládla naozaj bravúrne. Darren Barnet v úlohe Paxtona a Jaren Lewison v úlohe Bena divákom dokonalo umožnili so záujmom sledovať počas štyroch sérií naozaj výrazný vývoj ich postáv k zlepšeniu. Celý seriál je sprevádzaný komentárom rozprávača, ktorého úlohu si na seba vzal americký profesionálny tenista John McEnroe. Ten predstavuje rozprávača hlavnej hrdinky seriálu. V niekoľkých epizódach však diváci dostali možnosť nazrieť aj do vnútorného sveta Bena či Paxtona. Rozprávačom Benovho života je fantastický komik a herec Andy Samberg. Rozprávačom Paxtonovho života je Gigi Hadid, ktorá je v súčasnosti jedna z najpopulárnejších modeliek sveta.

Štvrtou sériou sa príbeh Devinho dospievania definitívne uzavrel a Netflix tak už nebude vysielať žiadne ďalšie epizódy seriálu Never Have I Ever. Pokiaľ ste sa teda s týmto seriálom ešte nestretli, alebo ste čakali na koniec jeho vysielania, teraz je skvelá príležitosť si ho konečne pozrieť!

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: IMDb.com, thenerddaily.com, netflix.com / Foto: youtube.com/Netflix