Už sa Vám do rúk dostali tieto hororové knihy? Ktorá je podľa Vás najstrašidelnejšia?

Čo vlastne považujeme za strašidelné knihy? Veď predsa to, čo môže jedného čitateľa šokovať, je pre druhého na smiech. Pre niekoho je horor žáner založený na strašidelných domoch a tajomstvách oblúd, mužoch v maskách a ženách v bielych nočných košeliach. Niekoho láka pocit tajomna, výber slov, či atmosféra. Strach by nemal byť zábavný, no niekedy ním naozaj je. Čítali ste už knihy na tomto zozname?

The Hacienda od Isabel Cañas 

Pri zvrhnutí mexickej vlády Beatrizinho otca popravia a jej dom zničia. Keď jej pekný Don Rodolfo Solórzano ponúkne pomoc, Beatriz ignoruje klebety o náhlom úmrtí jeho prvej manželky a namiesto toho sa rozhodne zmocniť sa bezpečnosti, ktorú poskytuje jeho panstvo na vidieku. Hacienda San Isidro však nie je svätyňou, akú si predstavovala.

Beatriz vie s istotou len dve veci: S haciendou niečo nie je v poriadku. A tam jej nikto nepomôže.

The Children on the Hill od Jennifer McMahon 

Je rok 1978 a vo svojom renomovanom liečebnom centre v malebnom Vermonte je geniálna psychiatrička Dr. Helen Hildreth uznávaná za svoju súcitnú prácu s duševne chorými. Avšak keď je doma so svojimi milovanými vnúčatami, Vi a Ericom, je len Gran – učí ich, ako sa starať o svojich miláčikov, pripravuje im domáce jedlá, poskytuje im starostlivosť, pozornosť a lásku.

Potom jedného dňa babička privedie domov dieťa, aby zostalo s rodinou. Iris – tichá, s dutými očami, plachá a divoká – sa ale nespráva ako normálne dievča.

The Resting Place od Camilla Sten 

Lekársky termín je prosopagnóza. Priemerný človek to nazýva tvárová slepota – neschopnosť rozpoznať tvár známeho človeka, dokonca ani tváre tých najbližších.

Keď Eleanor vošla na scénu vraždy svojej starej mamy, Vivianne, stretla sa tvárou v tvár vrahovi – s šialeným výrazom, ktorý pre niekoho ako ona nič neznamená. S každým ďalším dňom sa jej úzkosť stupňuje. Temné pocity z toho, že nevedela, kto by to mohol urobiť – alebo či sa vráti – predbehne jej sny aj chvíle bdelosti a zmarí jej vnímanie reality.

Nettle & Bone od T. Kingfisher

Po rokoch, kedy videla svoje sestry trpieť v rukách násilníckeho princa, si Marra konečne uvedomila, že ich nikto nezachráni. Nikto, okrem samotnej Marry.

Marra hľadá pomoc od mocnej čarodejnice, ktorá jej ponúka nástroje na zabitie princa – ak dokáže splniť tri nemožné úlohy. Ale ako to už v rozprávkach o princoch, čarodejniciach a dcérach býva, nemožné je len začiatok.

Hide od Kiersten White 

Výzva: strávte týždeň ukrytý v opustenom zábavnom parku a nenechajte sa chytiť.

Cena: dostatok peňazí na to, aby sa všetko zmenilo.

Napriek tomu, že všetci zúfalo túžia po víťazstve – aby sa zmocnili svojej vysnívanej budúcnosti alebo unikli svojej strašidelnej minulosti – Mack si je istá, že dokáže poraziť svojich konkurentov. Stačí sa schovať a v tom je expertka. To je dôvod, prečo je nažive a jej rodina nie. Ale keď ľudia okolo nej začnú jeden po druhom miznúť, Mack si uvedomí, že táto súťaž je zlovestnejšia, než si dokonca myslela.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: goodreads | Foto: pixabay, goodreads