Toto sú piesne, ktorých popularita stúpla hlavne kvôli aplikácii TikTok. Vďaka nej mnohí z nás nemohli dostať z hlavy populárne melódie celé týždne.

TikTok je aplikácia na zdieľanie videí, ktorá používateľom umožňuje vytvárať a zdieľať videá na akúkoľvek tému. TikTok spravuje samostatnú aplikáciu pre čínsky trh, známu ako Douyin, ktorá má viac ako 300 miliónov aktívnych používateľov mesačne. Logo novej aplikácie je kombináciou loga Musical.ly a Douyin.

tiktok

Niektoré z najpopulárnejších piesní za posledných pár rokov dokonca začali svoju popularitu práve na TikToku. Až potom sa dostali na vrchol rebríčka Billboard. Napríklad „Old Town Road“ od Lil Nas X sa objavila na TikToku už v roku 2019. Avšak pôvodne sa dala nájsť len na Soundcloud. Odtiaľ rozhlasoví programátori stiahli skladbu z internetu. Chceli tak uspokojiť dopyt poslucháčov. Následne ju púšťali v rádiových staniciach po celom svete.

soundcloud

Viralita TikToku nezostáva len na platforme. Mnohí umelci so skladbami, ktoré sú na platforme virálne, zistia, že skladba sa tiež dostala na popredné miesto v zozname najhranejších skladieb v streamovacích službách. Popularita z platforiem, ako je TikTok, skutočne do určitej miery pozdvihli hudobný priemysel. Keďže stále viac a viac umelcov vydáva nové skladby na platformách ako TikTok, môžeme očakávať, že tento vzrušujúci trend bude pokračovať. Jedných z populárnych spevákov, ktorý zdieľa svoje piesne na TikToku je napríklad aj Charlie Puth.

Vedeli ste, že niektoré z nižšie spomenutých piesní sa preslávili práve takto?

Laxed (Siren Beat) – Jawsh 685 a Jason Derulo

WAP – Cardi B, featuring Megan Thee Stallion

Sunday Best – Surfaces

About Damn Time – Lizzo

Death Bed (Coffee for Your Head) – Powfu

Glimpse Of Us – Joji

Money – Lisa

Light Switch – Charlie Puth

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: Apple Music, influencermarketinghub.com | Foto: pixabay