Obyvatelia Spojeného kráľovstva sú dovolenkoví nadčenci, pokiaľ ide o ich dovolenky v Európe. Barcelona, ​​Benátky a Malaga bývajú najobľúbenejšími destináciami!?

Ktorá pláž v Európe je medzi britskými turistami najobľúbenejšia?
Viac ako 3 500 dovolenkárov bolo požiadaných, aby ohodnotili 44 rôznych pobrežných miest v celej Európe.

Európa
Londýn / Zdroj : freepik.com

Destinácie boli hodnotené v 12 kategóriách, medzi ktoré patrili: pláž, prístav alebo pobrežie, jedlo, pitie, ubytovanie a turistické atrakcie. Medzi ďalšie kategórie patrili nákupy, zábava, pokoj, bezpečnosť a priateľskosť. Hlasy boli bodované z piatich a celkové percento sa použilo na určenie najobľúbenejších a najmenej obľúbených miest.

Valencia

Valencia skončila na prvom mieste za najlepšie mesto v Španielsku cestovateľmi, ktorí sa rozhodli vyhnúť San Sebastianu, Alicante a dokonca aj Barcelone. Mesto dosiahlo 91 percent v destinácií a získalo päť hviezdičiek za osem z 12 kategórií. To zahŕňalo plážovú časť, čo nie je prekvapujúce, pretože metropola má tri samostatné piesočné pláže v centre mesta, ako aj mnoho ďalších pozdĺž pobrežia.

Európa
Valencia / Zdroj : freepik.com

Cestujúci boli nadšení kvalitou turistických atrakcií a nákupov vo Valencii, prívetivosťou a príťažlivosťou, čo dokazuje, že 34 mestských múzeí, rozvíjajúca sa potravinová scéna a veľkorysé akvárium (najväčšie v Európe) splnili svoje očakávania.

Dosiahol 100 % v oboch kategóriách hodnota za peniaze a pokoj a ticho, čo môže naznačovať zmenu perspektívy medzi dovolenkármi v týchto post-Covidových a ekonomicky nestabilných časoch.

Najlepšie dovolenkové destinácie

Taliansko, Grécko a Španielsko dominovali v top 10. Porto a Benátky sa delili na druhom mieste, každý s 88 %. Ten získal chválu za svoje „magické pohľady“, ale menej za hodnotu a peniaze.

Tavira v Portugálsku skončila na štvrtom mieste. Na piatom mieste sa umiestnila Španielska Pollenca. Grécka Chania bola šiesta a grécky Rhodos siedmy. Talianske Syrakúzy porazili Barcelonu na ôsmom mieste a portugalský Lisabon obsadil desiate miesto.

Európa
Porto / Zdroj : freepik.com

Najhoršie dovolenkové destinácie

Grécky Mykonos bol na dne s iba 58 percentamiFuengirola v Španielsku, Portimao v Portugalsku, Neapol a Catania v Taliansku a Fuengirola boli najbližšími spoločníkmi ostrova.

Editor Rory Boland uznal, že zoznam obsahuje niekoľko prekvapivých dodatkov. Vysvetlil, že niektoré z najlepšie hodnotených miest ako Nerja, Estepona mali uvoľnenejšiu atmosféru ako Fuengirola. To ukazuje, ako kategória „pokoj“ dominovala hodnoteniam v tomto roku.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj : breakingtravelnews.com / FOTO : freepik.com