Refrén jednej z najznámejších skladieb skupiny Modus „Ty, ja a môj brat“ použili hudobníci Robert Burian, Puerto a Dano Kapitán ako základ novinky „Sklíčka“. Nová verzia piesne sa už stihla dostať aj medzi hudobné trendy na YouTube.

Pôvodná nahrávka „Ty, ja a môj brat (Sklíčka dotykov)“ vyšla v roku 1984 a už má úctyhodných 38 rokov.

,,Patrí medzi megahity, ktoré netreba nikomu predstavovať. Milujem ten jedinečný vibe, ktorý majú skladby z doby, keď som bol ešte len dieťa,“ povedal producent Robert Burian.

Robert Burian po úspešných remixoch skladieb „V období dažďa“ od Mariky Gombitovej a „S úsmevom“ od Karola Duchoňa tentokrát uchopil nové spracovanie úplne iným spôsobom. Z originálnej skladby „Sklíčka“ zachovali len refrén, hudobne aj textovo zvyšok skladby úplne prepracovali.

,,Je úžasné, že naša krajina má veľké množstvo takýchto hitov. Keď ich spracovávam, mám pocit, že ich opäť oživujem, pridávam súčasné zvuky, a pritom sa snažím zachovať pôvodného ducha doby, kedy skladba vznikala,“ dodal.

Ako vznikol tento nápad?

Nápad na oživenie skladby vznikol už pred dvoma rokmi, kedy pripravili aj prvú nahrávku. Robert Burian, Puerto a Dano Kapitán však nechali skladbu trochu oddýchnuť a do sveta ju pustili až pred pár dňami.

,,Po troch spoluprácach sme sa s Robom zhodli, že v rámci latino žánru, ktorý je mi najbližší, by sme mohli obnoviť nejaký slovenský hit. Sedel som v štúdiu a hneď, ako tento nápad prišiel, som úplne intuitívne vyslovil Sklíčka!“ prezradil spevák Puerto.

Puerto pritom spomína aj na to, ako mu túto skladbu ponúkal v začiatkoch kariéry jeho otec. Vtedy však tomu nevenoval žiadnu pozornosť. Sklíčka tak museli počkať na svoj pravý čas.

,,Chcel by som udržať túto pesničku nažive a prezentoval som ju najlepšie ako sa dá. Môj tatko bol s Kyslíkom (pozn. Ľubomír Stankovský) veľmi dobrý kamarát. V spracovaní mi pomohol Maxo Šrámek. Vždy zo mňa vytiahne to najlepšie, čo sa dá,“ povedal na záver Dano Kapitán, ktorý naspieval refrén.

Videoklip k novému spracovaniu piesne nakrútil český filmový a televízny režisér Michal Romeo Dvořák, ktorý však žije na Slovensku. Ten sa pri záberoch z bratislavského Luna baru pohral s odrazmi cez „sklíčka“. Produkcii sa dokonca podarilo do videoklipu umiestniť aj pôvodného speváka Ľubomíra Kyslíka Stankovského.

,,Skladba je urobená špičkovo. Sound je veľmi dobrý. Môžem len povedať, že želám všetko dobré. Nech sa to ujme!“ priznal Stankovský.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj & Foto: TS Andrea Čurná | Video: YouTube